Machala ve Frýdlantských zimních smečích v základní skupině porazil Libora Flusse z Budišova nad Budišovkou, Rostislava Gažáka (Kunčičky u Bašky) i Slováka Antona Oškrobaného. Ve vyřazovacích zápasech ve čtvrtfinále jednoznačně překonal Miloše Michela (Bytča) 6:0, v semifinále si poradil s Pavlem Remiášem z Ostravy 6:2, ve finále ale nestačil na Antona Oškrobaného z Považské Bystrice, s nímž prohrál 2:6.

,,Michel je můj oblíbený soupeř, který mě nikdy neporazil. Ve Frýdlantu byl zbytečně nervózní. Navíc za stavu 3:0 na kurtu nepříjemně spadl a po pádu už se nedostal do tempa. Proto mi stačilo dostat ho do pohybu a čekat na jeho chyby. Také proti Remiášovi se mi hraje dobře. Tenista z Ostravy má hru postavenou na jednostranných rotovaných úderech od základní čáry, což mi vyhovuje. Ve finále mi Oškrobaný vrátil porážku ze základní skupiny. Anton byl na tom fyzicky líp. Já jsem v souboji o první příčku už cítil únavu. Nohy mi nefungovaly. Finálový duel tenista z Považské Bystrice vyhrál zaslouženě. Jeho největší zbraní byl křižný bekhend,“ uvedl po turnaji Dušan Machala.

V mezinárodním halovém tenisovém podniku ve Frýdlantu nad Ostravicí, si zahrál ještě jeden tenista ze Zlínského kraje. Libor Zapletal ze Lhotky u Zlína postoupil v Turnaji malé útěchy do semifinále.

Turnaj ve Frýdlantu nad Ostravicí se hrál na 3 kurtech s rychlým umělým povrchem. Na severu Moravy o body do Senior´s Tour 2023 bojovalo celkem 14 tenistů. Hodně se jich ale kvůli nemoci, nebo zranění muselo z účasti v turnaji omluvit.

Dalším podnikem bude v sobotu 18. února Ridera Cup v Ostravě.