První část závodu se uskutečnila v příbramském aquaparku, kde se plavalo 400 metrů. Následující pětikilometrový běh se běžel v nedalekém areálu rybníka Hořejší obora. V něm se startovalo Gundersenovou metodou.

V Příbrami byl nejrychlejším plavcem Matěj Marek z Plzně. Ale jenom o sekundu pomalejší byli David Pluhař (Konrad Tools Team) a Filip Václavík.

,,Plavecká část se mi vůbec nepovedla. Dva dny před závodem jsem totiž absolvoval dost těžký plavecký trénink a tak se mi v příbramském bazénu neplavalo dobře. Věděl jsem však, že ruce na běh tolik nepotřebuji, tak jsem na start běhu šel s čistou hlavou,“ přiznal Filip Václavík.

Do pětikilometrového běhu měl připravenou jasnou strategii.

,,Druhou část mistrovského aquatlonu jsem rozběhl rychle. Také jsem sledoval, kdo ze soupeřů ostré tempo vydrží. Už na konci prvního kilometru jsem však cítil, že mi nikdo nedýchá na záda. Proto jsem se snažil díky svižnému tempu udržet na čele dostatečný náskok. Když jsem vbíhal do posledního 550 metrového okruhu, tak jsem měl informaci, že mám na prvním místě osmnáctisekundový náskok. Proto jsem si mohl v závěru dovolit zvolnit a užít si vítězství,“ radoval se pětadvacetiletý Václavík v cíli.

,,Taktika v běhu v Příbrami byla vymyšlená na základě vývoje předcházejícího závodu v Praze. V hlavním městě jsme od začátku běželi společně s Tomášem Zikmundem a Lukášem Červenkou. Poté se na trati hodně taktizovalo. Vzhledem k tomu, že nemám silný finiš, tak jsem s těmito soupeři prohrál. Proto jsem rád, že vím, jak mám pojmout běžeckou část v dalších závodech,“ dodal ještě Filip Václavík.

Zlínský triatlonista se letos zúčastnil ještě dvou závodů v Českém poháru v aquatlonu. V Praze skončil na třetím místě a rovněž bronzovou příčku obsadil i v sobotním podniku v Českých Budějovicích.