V prvním utkání předkola zlínské mužstvo v Boskovicích prohrálo 5:7. Hosté do důležitého duelu nastoupili s posilami Petrem Holíkem a Petrem Zámorským. V první polovině střetnutí se jim dařilo. Ještě v jednatřicáté minutě vedli 5:2. Potom ale polevili v nasazení a dobře rozehrané střetnutí ztratili.

,,Jakmile jsme si vypracovali tříbrankový náskok, tak jsme byli spokojení s průběžným výsledkem. Boskovice se však zvedly a ve 34. minutě vyrovnaly na 5:5. Ve čtvrté čtvrtině jsme pak dostali ještě další dva góly,“ mrzela zbytečná ztráta velmi dobře rozehraného zápasu kouče Zlína Aleše Bachánka.

Druhý souboj se hrál rovněž v Boskovicích a Zlín Jihomoravanům podlehl 5:6 po samostatných nájezdech. Také v této partii nebyli Ďáblové daleko od úspěchu. V utkání čtyřikrát vyrovnali a to na 1:1, 2:2, 4:4 a 5:5. Zápas šel nakonec do samostatných nájezdů. Ty rozhodl až v jedenácté sérii Jan Hasoň.

,,Po celý průběh střetnutí jsme tvořili hru. Byli jsme útočnějším týmem. Vypracovali jsme si hodně šancí. V konečném účtování duelu ale byl domácí celek šťastnějším mužstvem,“ konstatoval Bachánek.

 ,,Boskovice hrály v obou utkáních disciplinovaně, dobře bránily a chytře čekaly na brejky. A jakmile se domácí hráči dostali do útoku, tak byli tlakem do brány hodně nepříjemní,“ uznal zlínský brankář Daniel Huf.   

VÝSLEDKY PŘEDKOLA PLAY OFF STILMAT EXTRALIGY 2019:

1. ZÁPAS: BOSKOVICE – DEVILS ZLÍN 7:5 (2:2, 0:1, 3:2, 2:0)

Branky Zlína: Petr Holík 3, Jurík, Kobylík.

2. ZÁPAS: BOSKOVICE – DEVILS ZLÍN 6:5 (2:1, 1:1, 1:2, 1:1 – 1:0) po samostatných nájezdech.

Konečný stav série 2:0 

Branky Zlína: Juraj Jurík 2, Goiš 2, Petr Holík.

Devils Zlín: Michal Kořének, Huf – Kobylík, Juraj Jurík, Zámorský, Janeba, Jiří Suhrada ml., Petr Holík, Goiš, David Hrazdira, Tomáš Pavlůsek, Gago, Valášek.