V sobotu dopoledne v domácí hale Datart prohráli s Poličkou 2:3.

Sérii tak rozhodne až třetí utkání, které se bude hrát v sobotu 24. února v Poličce. Výkop duelu na východě Čech je v 16 hodin.

V sobotním střetnutí byli na zlínské palubovce od začátku aktivnější hosté. Vedení se ale ujal po nacvičené standardní situaci a trefě Tomáše Holíka v 8. minutě Zlín. Východočeši ovšem hned záhy ve 12. minutě po dorážce Poula vyrovnali na 1:1.

Také po změně stran byla Polička lepší a v osmadvacáté minutě si po dvou slepených brankách Švece a Tomáše Poula vypracovala vedení 3:1. V závěru duelu se zlínský celek s nepříznivým výsledkem snažil ještě něco udělat. V předposlední minutě se vydařila spolupráce Jiráčka s Halodou a Zlín korigoval na 2:3. Utkání už ale domácí nezachránili.

,,Zápas jsme pod dojmem možnosti postupu do Final Four nezvládli psychicky. Zejména v prvním poločase jsme hráli zakřiknutě a bojácně. Hráči Poličky měli víc balón na sálovkách. Ani ve druhé půli se náš herní projev příliš nezměnil. Pořád jsme byli pasivní a chyběl nám pohyb. V polovině druhého poločasu jsme otevřeli obranu a to se nám vymstilo. Hosté si po našich chybách vypracovali vedení 3:1. Ve zbytku střetnutí jsme riskovali a ještě jsme zkorigovali skóre na 2:3. V závěru duelu jsme si ještě vypracovali dvě drobné šance, ovšem vyrovnat se nám už nepodařilo. Polička výhru uhájila a o osudu semifinálové série se tak rozhodne až v sobotu na východě Čech,“ mrzí promarněná šance postupu mezi čtyři nejlepší mužstva v Celostátní lize obránce Zlína Jakuba Zapletala.

2. ČTVRTFINÁLE:

FUTSAL ZLÍN – VPS STAVOBLOCK POLIČKA 2:3 (1:1)

Branky: 8. Tomáš Holík, 39. Tomáš Haloda – 12. a 28. Tomáš Poul 2, 27. Tomáš Švec.

Zlín: Eduard Jakubčík – Tomáš Holík, Jakub Zapletal, Petr. Votava, Zdeněk Julina, Dominik Dvořáček, Vítek Dorazil, Tomáš Klein, Petr Jiráček, Tomáš Haloda. Trenér: Adam Helešic, vedoucí mužstva: František Dorazil.