Zápas byl dlouho vyrovnaný. Ještě ve 25. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 0:0. Ve zbytku střetnutí už Polička na domácí palubovce dominovala. Brankový účet utkání otevřel v pětadvacáté minutě Mužík. Ve 28. minutě vstřelili Východočeši dva slepené góly. Druhý přidal Bednář, o třetí se postaral Vondra. V dalším průběhu duelu se domácí ještě dvakrát prosadili v koncovce. Ve 30. minutě dal Švec čtvrtou branku a pátou do sítě Jakubčíka přidal v pětatřicáté minutě Formáček.

,,Do utkání jsme nastoupili bez Petra Jiráčka a Filipa Kolaříka. Chyběl nám také mladík Mikhailo Vatutin. Domácí duel odehráli v nejsilnější sestavě,“ upozorňuje zlínský obránce Jakub Zapletal.

,,V prvním poločase jsme favorizované Poličce ještě vzdorovali. Východočeši ale byli lepší. Domácí hráči měli balón víc na sálovkách. My jsme se soustředili pouze na obranu. Čekání na první gól skončilo v pětadvacáté minutě. Bohužel ani ve zbytku duelu jsme branku nevstřelili. Pouze jsme čekali na chyby soupeře a domácí bránu jsme ohrožovali jenom z ojedinělých protiútoků. V závěru zápasu jsme zkoušeli i power play, ale také bez brankového efektu. A protože Polička přidala další čtyři góly, tak do Final Four postoupila zaslouženě,“ uznal Zapletal.