Na stadionu Evžena Rošického v Praze se zlínští reprezentanti vybičovali k maximálním výkonům a domů si odváželi čtvrté, páté a šesté místo.

Asi nejblíže měla k medaili oštěpařka Barbora Svozilová. Ještě před sérií posledních pokusů se zlínská atletka hájící momentálně barvy Olympu Brno držela na třetí příčce, když své náčiní poslala do vzdálenosti 47,21 metru. Ani její letošní maximum ale na medaili nakonec nestačilo. Bronz ji unikl o sedm centimetrů. Posledním pokusem ji totiž přehodila Irena Šedivá z Berouna.

Podobný kousíček chyběl ke stupňům vítězů i trojskokanovi Davidu Machálkovi. S výkonem 14,51 metru zůstal těsně pod svým letošním maximem a obsadil páté místo, když mu jen o 14 centimetrů unikla bronzová medaile! Ve stejné disciplíně měla k úspěchu nakročeno i Barbora Lacigová. V trojskokanském sektoru atakovala hranici dvanácti metrů. Výkon dva centimetry pod touto hranicí nakonec znamenal šesté místo.

„Ostudu jsme určitě neudělali a dosažené výsledky můžeme považovat za úspěch. Ve všech disciplínách se naši zástupci probojovali do finále a mnoho jim nescházelo ani k zisku samotné medaile. Třeba Barbora Lacigová přitomv kategorii do 22 let porazila většinu svých soupeřek a směle se tak můžeme dívat k zářijovému šampionátu této věkové kategorie,“ bilancoval vystoupení svých svěřenců trenér AK Zlín Stanislav Laciga.