Bronz pak do zlínské sbírky přidala trojskokanka Barbora Lacigová. Do finále se probojoval ještě trojskokan David Machálek.

S Pašiakovým úspěchem se tak trochu počítalo. Český juniorský reprezentant patří mezi stálice zlínského klubu a své ambice potvrdil i na západě Čech, byť výkon 491 centimetrů zdaleka nepatří mezi jeho nejlepší. Na vítězného Jana Kudličku z Dukly Praha, který pokořil laťku ve výšce 560 centimetrů, by však s největší pravděpodobností neměl ani při lepší konstelaci hvězd.

Zato nezdarem skončila druhá silná Pašiakova disciplína, kterou byl skok do dálky. I zde zlínský oddíl počítal minimálně s finálovou účastí, ovšem výkon 679 centimetrů a následné deváté místo spláchly jakékoliv ambice. „Bylo to pro nás zklamání. Na druhou stranu je potřeba říct, že Adam si v létě prodloužil sezonu, zúčastnil se juniorského mistrovství světa v desetiboji a následné exhibice v Kutné Hoře, takže po zaslouženém odpočinku měl na přípravu pouze tři týdny,“ uvedl Pašiakův trenér Pavel Utíkal.

Úplná spokojenost nepanovala ani s třetí příčkou Barbory Lacigové. Ne že ta by se musela za bez tří centimetrů dvanáctimetrový pokus stydět. To určitě ne. K její smůle však do stejné vzdálenosti doskočily i další dvě soupeřky, a tak o konečném pořadí na druhém až čtvrtém místě musely rozhodnout další pokusy. Toto pomocné kritérium dopadlo nejlépe pro Malarikovou z Břeclavi, Lacigová skončila třetí. „Bronzovou medaili hodnotíme pozitivně, jen nás mrzí, že Barboře unikla nominace na mezistátní utkání, do kterého postupovaly pouze dvě nejlepší závodnice,“ poznamenal Utíkal.

Zlínští měli ještě jedno želízko v ohni, a tím byl další trojskokan David Machálek. Výkon 14,68 metru stačil v nabyté konkurenci jen na páté místo, ačkoliv v jiných tuzemských soutěžích se za něj běžně rozdělují medaile. „Dokonce i na mistrovství republiky seniorů by to na bednu určitě vyšlo. Do Plzně se však sjela tuzemská špička v této kategorii, na což David doplatil. Rozhodně však nezklamal,“ zdůraznil trenér AK Zlín.

Robert Štach