PROTON ZLÍN – SOKOL VYŠEHRAD 81:86 (23:16, 44:43, 61:63)

„Bohužel bylo poznat, že zápas hrajeme pouze z povinnosti. Atmosféra byla až příliš uvolněná," přiznal zlínský trenér Jaroslav Kotala. Jeho družině dal totiž definitivní klid páteční výsledek Trutnova, který porazil béčko Nymburku. Proton tak věděl, že do konce skupiny play out už na poslední dvě příčky tabulky spadnout nemůže.

Začátek střetnutí přitom Zlínu vyšel a brzy šel do čtrnáctibodového trháku. „Nástup jsme měli výborný, ale místo abychom vzápětí soupeře dorazili, hráči začali předvádět parádičky a soupeři umožnili, aby se vrátil zpět do zápasu," hněval se Kotala.

Proton logicky snížil obezřetnost v obranných řadách a Vyšehrad ještě do poločasu manko umazal. „Přístup našich hráčů byl pro mě velkým zklamáním. Uspokojili jsme se a asi jsme tím urazili sportovního boha, protože hosté se rozstříleli a pomalu převzali otěže zápasu," vypozoroval zlínský kouč.

Změnu nepřinesl ani závěr, v němž se Proton na Pražany málem dotáhl. „Sráželo nás však velké množství nevynucených ztrát a zbytečných chyb. Nedařila se ani střelba. Kluci hráli až příliš individualisticky a prapor nezvedli ani zkušení hráči," mrzelo Kotalu.