Ve čtvrtek Berani prohráli v Litvínově 2:4.

Hosté na severu Čech nedokázali navázat na dobré výkony z minulých duelů. V zápase sice od 14. minuty po povedené střele Lukáše Heše vedli 1:0. Domácí ovšem ve čtyřiapadesáté minutě otočili stav na 3:2. V šestapadesáté minutě Jakub Čechmánek ještě korigoval stav na 3:2, minutu a půl před koncem střetnutí ale Dominik Čech ranou do odkryté brány definitivně pojistil litvínovskou výhru.

,,V utkání jsme nehráli dobře. Dělali jsme chyby, které soupeř trestal,“ uznal zlínský forvard Lukáš Heš.

Náladu si ševci spravili v sobotu, kdy porazili Olomouc 4:1.

Zlín do 30. minuty prohrával 0:1. Druhá polovina střetnutí ovšem patřila domácím, kteří čtyřmi trefami do sítě Frgála otočili výsledek ve svůj prospěch.

,,Po pomalejším začátku jsme se dostali do tempa. Kohouti byli deset minut lepší, ale ve zbytku duelu jsme byli silnější na puku. Hanáky jsme přehrávali také rychlostí. Důležité rovněž bylo, že se nám dařilo proměňovat šance. Hosté nás ohrožovali pouze z ojedinělých protiútoků,“ těší výhra nad olomouckým týmem Heše.

V pondělí odehrál Zlín ještě jeden zápas. V Pardubicích žlutomodří utrpěli vysokou porážku 1:7.

,,V zápase se nám vůbec nic nedařilo. Vázla nám souhra i střelba. Pardubice lépe bruslily, nám chyběl pohyb. Jediný náš gól vstřelil až za stavu 0:7 10 sekund před koncem duelu v přesilovce 5 na 3 Matěj Zavřel,“ chce rychle na pondělní utkání zapomenout Lukáš Heš.

V tabulce Skupiny o postup do play off je po 26. kole zlínský tým na posledním postupovém 4. místě.

Skupinu o postup do play off zakončí Zlín čtvrtečním domácím duelem s Mountfieldem Hradec Králové a sobotním zápasem v Českých Budějovicích.