,,Vzhledem k epidemii koronaviru není letos možné odehrát kompletní sezonu. Proto Česká asociace inline hokeje jako náhradu za neuskutečněné soutěže vypsala pro všechny kategorie turnaje O pohár ČAILH 2020,“ vysvětluje hlavní kouč zlínského Devils Aleš Bachánek.

Jeho týmu se úvodní duely povedly. V prvním střetnutí Ďáblové v krajském derby zdolali Uherský Brod 5:2.

,,Celý zápas jsme hráli zodpovědně v obraně. Dařilo se nám i v ofenzívě. Ve dvaačtyřicáté minutě jsme po gólech Davida Hrazdiry, Tomáše Pavlůska, Karafiáta a Valáška vedli 4:0. Teprve potom se prosadil soupeř. Na trefy Budila a Szaba však ve 44. minutě zareagoval znovu David Hrazdira. Pátá branka v síti Ondřeje Halody definitivně pojistila naši výhru. Zbytek zápasu už jsme kontrolovali,“ radoval se po derby ze zisku tří bodů domácí trenér Bachánek.

,,Oba týmy hrály opatrně. Navíc spolehlivě zachytali oba gólmani Daniel Huf a Ondřej Haloda. Vývoj duelu ale ovlivnil první gól a přesnější koncovka Zlína. Zatímco Ďáblové dokázali proměňovat šance, my jsme spoustu slibných příležitostí zahodili,“ konstatoval po střetnutí uherskobrodský trenér Jan Heča.

Zlín se prosadil i ve druhém utkání. V něm porazil Boskovice 7:1.

,,Podržel nás brankář Kašík. Ovšem celé mužstvo hrálo výborně. Dobře jsme bránili a v útoku jsme si díky pohledné kombinaci vytvářeli spoustu šancí. Často jsme také stříleli. Proto jsme Jihomoravanu porazili vysokým rozdílem,“ chválil svůj mladý kolektiv Aleš Bachánek.

Kanci z Uherského Brodu ve svém druhém souboji remízovali s Rollerem Brno 4:4.

,,Brňané s Petrem Hrachovinou v bráně nastoupli v silné sestavě. Nicméně ve 3. minutě jsme si po gólech Trenčana a Marka Halody vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhé a třetí čtvrtině byli však bojovní hosté lepší. S dělbou bodů jsme proto spokojení,“ přiznal Heča.

V dalším zápase se na domácí ploše v PSG Aréně ve Zlíně v sobotu 13. června zlínští Ďáblové utkají s Rollerem Brno. Duel dvou nejlepších mužstev soutěže začíná v 11 hodin. Uherský Brod se rovněž ve Zlíně střetne od 13 hodin s Boskovicemi.

Výsledky 1. a 2. kola TOP divize - skupina C:

DEVILS ZLÍN – IHC UHERSKÝ BROD 5:2 (0:0, 1:0, 2:0, 2:2)

Branky: David Hrazdira 2, Pavlůsek, Karafiát, Valášek – Budil, Szabó.

Devils Zlín: Huf, Kašík – Kobylík, Vyoral, Suhrada, Gazda, David Hrazdira, Karafiát, Valášek, Tomáš Pavlůsek, Pröschl.

Uherský Brod: Ondřej Haloda, Málek – Budil, Marek Haloda, Heča, Mrázik, Szabó, Vaněk, Malý, Mikulec, David Pavlůsek, Stiksa, Trenčan.

DEVILS ZLÍN – HC BOSKOVICE 7:1 (2:1, 1:0, 2:0, 2:0)

Branky Zlína: Gazda 2, Suhrada, David Hrazdira, Karafiát, Tomáš Pavlůsek, Kobylík.

IHC UHERSKÝ BROD – MISSION ROLLER BRNO 4:4 (2:0, 1:2, 1:2, 0:0)

Branky Uherského Brodu: Trenčan, Marek Haloda, Stiksa, Budil.