Zápas přitom měli velmi dobře rozehraný. Na severu Moravy brzy vedli 1:0 a po prvním poločase dokonce 4:1. Také ve druhé půli zlínský tým dlouho držel naději na povedený výsledek. Hosté ještě dali gól na 5:2, ovšem ve zbytku střetnutí se už prosazoval hlavně novojičínský kolektiv. Od stavu 6:6 už bylo v utkání úspěšné pouze domácí mužstvo. Všechny body proto zůstaly na severu Moravy.

,,Zápas jsme odehráli bez gólmanské jedničky Vitáska a dalších opor Huťky, Konečníka, Sklenáře a Tomaštíka. Přesto jsme v něm měli bodovat,“ tvrdí náhradní brankář Ondřej Žáček.

,,V prvním poločase jsme totiž byli jasně lepším celkem. Domácí mužstvo jsme k ničemu nepustili a přehrávali jsme ho rychlostí a kombinací. Po přestávce jsme vývoj zápasu podcenili a přizpůsobili jsme se hře Nového Jičína. Navíc jsme se nedokázali vypořádat s důrazným napadáním naší rozehrávky. Vyprodukovali jsme spoustu chyb, které novojičínský kolektiv trestal. Nezvládli jsme ani power play. Při ní jsme inkasovali tři branky,“ konstatoval zklamaný Žáček.

V neúplné tabulce Zlín klesl na 4. místo.

V dalším utkání bude zlínské mužstvo opět hrát na ploše soupeře. V sobotu 4. prosince se představí v Kopřivnici. Duel v kopřivnické sportovní hale Emila Zátopka má výkop ve 20.30 hodin.

TOP DOGS NOVÝ JIČÍN – VŠSK ZLÍN 9:6 (1:4)

Branky Zlína: Spurný 2, Krajča 2, Hlobil, Lendler.

Zlín: Žáček – Pavel Krajča ml., Kašík, Spurný, Hlobil, Foral, Lendler, Juhás. Vedoucí mužstva: Pavel Krajča st.