Domácí se mezi čtyři nejlepší kolektivy probojovali po čtvrtfinálové výhře na palubovce Flamenga Hradec Králové 7:5.

 ,,Zápas se nám herně nepovedl. Na našem výkonu se projevila skutečnost, že jsme po dlouhé cestě přijeli do Hradce Králové pět minut před začátkem duelu. Proto jsme brzy prohrávali o dvě branky. Teprve potom jsme se probudili a po standardních situacích jsme utkání otočili. Rovněž se nám vyplatilo, že jsme občas hráli power play,“ zavzpomínal na čtvrtfinálový souboj zlínský útočník Pavel Krajča.  

 Jeho mužstvo ani do pondělního střetnutí nepůjde s poraženeckou náladou. ,,Tento souboj bude pro hráče i fanoušky opravdovým svátkem. Atraktivnějšího soupeře už jsme nemohli dostat. Vždyť pražská Sparta je poslední vítěz Varta futsal ligy a navíc Pražané v Lize mistrů už postoupili mezi šestnáct nejlepších evropských celků,“ těší se na partii s českým futsalovým gigantem Krajča.

 Hosté mají silnou sestavu. V ní jsou hráči z Česka, Slovenska, Srbska, Kosova, Chorvatska, Španělska a Ázerbájdžánu. K oporám patří například Michal Seidler, Tomáš Drahovský, Tihomir Novak, Kristijan Grbeša, Wilde, nebo Brahimi. Skvělí jsou i oba brankáři Ondřej Vahala a Libor Gerčák.

,,Navíc jejich trenér Beni Simitči nabádá všechny hráče k neustálé aktivitě a střílení branek,“ upozorňuje zlínský forvard.

 Krajčův tým se však utkání nebojí. ,,Utkání si chceme hlavně užít. Futsalové Sparťany se ale samozřejmě pokusíme potrápit,“ slibuje útočník Zlína.

 ,,Důležité ovšem bude, kolik nám toho Sparta dovolí a kolik toho dovolíme Pražanům my. Úřadující čeští šampióni ale neumí polevit v nasazení. Pokud se jim daří, tak jsou schopní nastřílet i 20 branek. To se jim už několikrát povedlo proti prvoligovým klubům,“ ví, že jeho mužstvo musí hrát nadoraz a nesmí vypustit žádný souboj Pavel Krajča.

Ten zve na zápas co nejvíc diváků. ,,To je naší další motivací, abychom se před vlastními fanoušky pokusili o překvapení,“ plánuje jeden z tahounů druholigových futsalistů Zlína.

 Pokud domácí v utkání uspějí, tak postoupí do finále Poháru SFČR. To se bude hrát v úterý 10. prosince od 20.15 hodin v přímém přenosu ČT sport. Pořadatelem finálového duelu bude vítěz druhého semifinále mezi Teplicemi a Chrudimí.