„Otázka postupu do vyšší soutěže se vzhledem k posledním výsledkům samozřejmě nabízí, ale prioritou pro letošní rok a roky následující je udržitelný rozvoj klubu jeho uvedením do mládežnických soutěží. Jestli se podaří toto skloubit s postupem o úroveň výš v mužské soutěži je otázka, na kterou teprve musíme najít odpověď,“ reagoval neurčitě 33letý kapitán a vedoucí týmu Filip Čech.

Triumf nad brněnským sokem si však samozřejmě pochvaloval.

„Podařil se nám velmi dobrý, a hlavně důležitý výsledek. Jejich tým disponuje mladým a dynamickým útokem a opírá se o zkušenější obranu. Podařilo se nám hned ze začátku razantně a tvrdě nastoupit na soupeře a dostat se poměrně rychle do komfortního vedení,“ pochvaloval si Čech rychlý nástup svého týmu.

„Obrana byla podle videa opět velmi dobře připravena a nepustila brněnské mladíky k výraznějšímu ohrožení naší end zóny. Jejich obrana velmi dobře kryla naše pokusy vzduchem, ale po zemi se nám pravidelně dařilo ukrajovat velké porce yardů ať už díky running backům nebo skvělým běhům quaterbacka. Díky tomu jsme postupně přidávali další body až do konce zápasu,“ liboval si Čech.

Zlínští Golemové navázali na předchozí dvě výhry nad Trutnovem 20:18 a s nováčkem z Mladé Boleslavi 23:0. Do konce sezony čekají Golemy ještě zápasy 8. června v Liberci a 30. června doma proti Šumperku.