V Novém Jičíně Zlín prohrál 5:8. Ďáblům se na ploše čtvrtého celku soutěže nedařilo. Utkání sice začalo šancí Vyorala a v otevřené partii hosté v 15. minutě ještě vedli 3:2. Sebevědomí severomoravané ovšem dokázali zápas zvrátit ve svůj prospěch. O osudu střetnutí se ale rozhodlo až v posledních třech minutách, kdy za stavu 6:5 Chvostek a Kovarčík definitivně potvrdili novojičínské vítězství.

,,V duelu týmů bojujících o play off byl k vidění rychlý in-line hokej se spoustou pohledných akcí na obou stranách. Skvěle zachytali oba brankáři Fendrich i Haloda. S kvalitním protivníkem jsme drželi vyrovnanou partii až do čtvrté čtvrtiny. Potom už jsme nedokázali odpovědět na dvougólový náskok domácích. Osmou branku jsme inkasovali devětačtyřicet sekund před koncem při power play," konstatoval z výsledku zklamaný manažer hostů Ivan Tomaštík.

Zlín neuspěl ani v Přerově, odkud si přivezl debakl 5:12. Také utkání na Hané tým z krajského města začal solidně. V 8. minutě poslal hosty do vedení v přesilovce Werbik. Ve třiadvacáté minutě však Přerov vedl 7:1. Záhy Pavlůsek korigoval stav na 7:2, ale brzy se do sítě Halody postupně trefili Kubal, Zdráhal a Školoud a ti upravili skóre na 10:2. Ani ve zbytku střetnutí se Devils nezvedl a z přerovské plochy si tak odvezl nejvyšší porážku v letošní sezoně. ,,O osudu zápasu se rozhodlo ve druhé části, kdy se Hanákům mimořádně dařilo v koncovce. V této pasáži utkání nás Přerov přebruslil a my jsme nestačili čelit jeho kombinaci," uznal Ivan Tomaštík.

Výsledky 9. a 10. kola:
NOVÝ JIČÍN – DEVILS ZLÍN 8:5 (2:2, 3:2, 1:1, 2:0)
Branky Devilsu Zlín: Werbik 3, Janeba, Pavlůsek.
PŘEROV – DEVILS ZLÍN 12:5 (2:1, 5:0, 1:1, 4:3)
Branky Devilsu Zlín: Werbik 2, Pavlůsek 2, Janeba.
Sestava: Haloda, Kašík – Váňa, Urbanec, Hlaváč, Janeba, Pavlůsek, Vyoral, Holík, Valášek, Werbik, Goiš.
Lubomír Hotař