„Až do předposlední minuty jsme drželi nadějný stav 1:2, ale závěr jsme již bohužel nezvládli. Vysoká prohra je jedinou kaňkou na našem vystoupení v Lloretu,“ zamrzelo hrajícího kouče Zlína.

Jeho výběr skvěle zvládl základní skupinu, ve čtvrtfinále vyřadil ruský výběr Otradnoey (3:1) a v boji o finále Lipino Žilina (3:2). „Duel byl velmi vyrovnaný a stál nás mnoho sil. A protože před bojem o titul jsme měli jen desetiminutovou přestávku, všichni jsme si sáhli na dno,“ přiznává Julina.

Jeho výběr si spravil chuť během volného dne šampionátu, kdy proběhl také 2. ročník Beach Game, mikrofutsalu na pláži. „Po vítězném semifinále proti soupeři z Kyrgyzstánu jsme si ve finále poradili s izraelskou Kapparou až po penaltovém rozstřelu, který jsme rozhodli až ve dvanácté sérii penaltového rozstřelu. Tento mezinárodní výjezd byl nejúspěšnější v dosavadní historii našeho klubu,“ dodal spokojeně Julina.

Futsal Zlín: Julina (hrající trenér), Světlík, Cieslar, Zapletal, Kamenčák, Holík, Hřebačka a manažer týmu Josef Soukeník.

Co je mikrofutsal Základní pravidla jsou velmi podobná klasickému futsalu. Pouze na menším hřišti (¾ standardního rozměru) hrají proti sobě tříčlenné týmy. Zásadní je velikost branky, kterou nestráží gólman a má rozměr 80 x 70 cm, přičemž na zemi po celé délce je 10 cm vysoká překážka. Gólu je tedy možné dosáhnout jen vzduchem.