Prvně jmenovaný oddíl si odbyl první start v zimní sezóně na Velké ceně Púchova, kde jej reprezentovalo dvanáct plavců. V konkurenci závodníků z České republiky a Slovenska se prosadili na stupně vítězů v kategorii open Monika Langerová, která vybojovala stříbro na 100 znak a bronz na poloviční trati, a Lukáš Macek, jenž si doplaval pro třetí místo na 100 polohovku.

Mezi staršími žáky předvedl hezké výkony Martin Ráček a odměnou mu byly na 50 a 100 prsa bronzové medaile.

Další finálová umístění vybojovali mezi dospělými Lukáš Macek, který v Púchově startoval jen ve svých doplňkových disciplínách. Skončil čtvrtý na 100 volný způsob a pátý na 100 motýlek a 100 volný způsob. Dále pak Martin Škrabal doplaval čtvrtý na 50 znak a šestý na 100 znak a Kateřina Hromadníková obsadila pátou pozici na 50 znak.

Mezi staršími žáky unikla medaile těsně Matěji Goldovi, který dohmátl čtvrtý na 50 a 100 prsa a šestý na 100 polohovku. Finálovou bilanci uzavřel Martin Ráček pátým místem na 50 volný způsob. „Přestože jsme závody absolvovali z plného tréninku, padla řada osobních rekordů a také ostatní výkony našich plavců byly na úrovni jejich osobáků. To je velice dobrý příslib na úvod zimní sezóny, která vyvrcholí už v polovině prosince na zimním mistrovství České republiky," hodnotil výsledky trenér Aleš Macek.

Jelínek vyhrál v Novém Jičíně tři disciplíny

Závodníci Plaveckého klubu Zlín bojovali na Malé ceně Nového Jičína, která se netradičně konala ve Vsetíně z důvodu rekonstrukce bazénu v Novém Jičíně. A i v těchto zvláštních podmínkách si vedli na výbornou. Seniorský reprezentant České republiky Jan Jelínek zvítězil ve třech disciplínách a to na 100 a 200 prsa a 400 volný způsob. Vedle toho byl ve finále na 50 volný způsob.

Juniorská reprezentantka České republiky Lucie Matošková byla dvakrát druhá. Na 100 prsa, kde zaplavala nový zlínský dorostenecký i seniorský rekord v této disciplíně 1:12,05, a 200 prsa. Také zde si časem 2:35,31 vytvořila nový osobní rekord o více než jednu vteřinu. Medaili brala i v disciplíně 100 znak, bronzovou, přičemž do třetice předvedla osobní maximum časem 1:08,36.

Robin Blažek plaval jen těsně za svými rekordy a to stačilo na dvakrát druhé místo v disciplínách 100 a 200 metrů znak.

Z vítězství se radovala Gabriela Bártková v disciplíně 200 polohový závod, kde si časem 2:30,41s zaplavala nový osobní rekord. To stejné se jí povedlo na 200 znak, kde časem 2:28,91 dopla­vala třetí.

Do finále se probojovali i Charlota Váňová na 50 znak (4. místo) a 50 motýlek (6. místo) a Michael Müller na 50 prsa (4. místo).

„Na začátek zimní sezóny naši plavci předvedli více než dobré výsledky a na prosincovém mistrovství ČR je na co navázat," těšilo trenéra Zdeňka Kasálka. (spo)