„Rozhodneme se během nadcházejících dvou týdnů. Nejzásadnější problém kývnout na nabídku je v šíři našeho kádru. Pro extraligu musíte mít hráčů na dva týmy a my máme sotva na jeden,“ přiznává kouč zlínských „kanců“ Jan Tvrdoň.

Jako trenér přitom slaví druhé prvenství ve druhé nejvyšší soutěži. „Jiné to je v tom, že posledně jsem byl ještě hrající kouč. Navíc letos jsme nenašli přemožitele. O to bouřlivější oslavy čekám. Kluci jsou mladí, za tu dřinu si to zaslouží,“ uznává zkušený ragbista.

Jeho svěřenci měli včerejší finálový duel většinu času pod kontrolou, po hodině hry vyhrávali 16:0. „Výborně jsme bránili. Po přestávce nám už začaly docházet síly, proto se soupeř dostal na dostřel. Chvílemi jsem byl na pokraji infarktu. Naštěstí kluci vše ustáli a zaslouženě vyhráli, udělali sezonu úspěšnou a mě šťastným,“ přiznal spokojeně Jan Tvrdoň.

Vedení klubu si sice vzalo čas na rozmyšlenou, zda přijme postupovou nabídku, podle zákulisních informací se nyní spíše přiklání k ročnímu odkladu. Tým by se měl ještě více sehrát a nabrat více zkušeností, mezitím by se pokusilo vyjednat výjimku či připravovat možné alternativy pro vytvoření rezervy.

„Musíme si sednout a vyjasnit, kdo a co pro to udělá. Hlavně hráči by museli přistoupit na zvýšení tréninkové morálky,“ uvědomuje si kouč, podle kterého má současný kádr dobrou kvalitu, aby jako posledně nehrál jen druhé housle. Tehdy sestoupil po sezoně bez jediné výhry. „Ale sehráli jsme krásné a vyrovnané zápasy. Nyní cítím, že i současný úspěšný výběr by dokázal hrát okolo sedmého místa. Každopádně by potřeboval posílit a zvýšit konkurenci,“ dodal Tvrdoň.

Třinečtí hokejisté (v bílém) svedli dnes proti Zlínu další úpornou bitvu.
Berani proměnili všechny nájezdy. Z Třince vezou dva body