„Coby druhý nejdéle hrající klub českou nejvyšší soutěž (Grygov o dva roky ještě déle - pozn. red.) bychom neměli mít problém se záchranou. Boj o titul se nás asi týkat nebude. Na přední příčky favorizuji 1. Novoborský ŠK, Mahrlu Praha, Frýdek-Místek a Pardubice. S ostatními se pak můžeme měřit a bodovat,“ je přesvědčen předseda ŠK Zlín Rostislav Svoboda.

V prvním týmu klubu z krajského města došlo k minimálním změnám v sestavě.

„Za Petra Piska, který odešel, se nám podařilo získat adekvátní náhradu - mezinárodního mistra Slovenska Petera Michalíka s Prievidze. První tým navíc doplnil Petr Bažant, který přišel z našeho B-týmu,“ upřesnil pohyby v prvním týmu Svoboda.

Na rozdíl od úvodních sezon los extraligové soutěže byl Zlínu příznivě nakloněn. Z jedenácti zápasů odehrají hned sedm v domácím prostředí.

„Určitě jsme rádi. Tak příznivý los jsme už dlouho neměli,“ pochvaluje si předseda.

Nejvyšší soutěž šachistů startuje o víkendu úvodním dvojkolem. Poněvadž si ale Zlín již zítra předehraje duel 5. kola s Grygovem, v prodlouženém víkendu na něj čekají tři utkání. V pátek začíná utkání do 15 hodin, v sobotu a neděli proti celkům z Třince budou zápasy zahájeny od 10.30 hodin v kinosále Centroprojektu ve Zlíně.

„Úvodní soupeř z Hané bude asi z trojice protivníků nejtěžší. Proti rezervě Třince, největšímu aspirantu na sestup, bychom pro změnu neměli mít problémy. Všichni věříme, že úvod sezony zahájíme výhrami,“ dodal Svoboda.