„Odehráli jsme lepší turnaj, ale k úplné spokojenosti nám chyběla jedna výhra. V boji o bonifikační body a s tím spojenou účast na MS jsme se nedokázali soupeřům trhnout. Každopádně nás může těšit a částečně ujistit v tom, že trénujeme správně,“ poznamenal Ludvík Písek, jenž dál sní nejen o účasti na světovém šampionátu, a po dvou druhých místech i po mistrovském titulu.

„Je to reálný cíl, ale při vyrovnanosti týmů hodně těžký,“ přiznal zkušený zlínský zadák.

Společně s parťákem přitom dokázali porazit největší dva favority.

„Začátek vyšel podle představ. Kluci plnili dohodnuté pokyny a herní projev nenechával nikoho na pochybách, že naši borci budou stát na bedně. Tam, kde jsme očekávali největší komplikace, jsme si se soupeři poradili. Plný počet bodů jsme získali jak s loňskými mistry z SC Svitávky 1 a výrazným rozdílem jsme přehráli i vítěze prvního kola extraligy Start Plzeň,“ radoval se trenér druhého zlínského týmu Milan Chovančík.

„Letos je extraliga velmi vyrovnaná a to, že jsme ztratili těsně zápasy s Favoritem Brno 1 a MO Svitávkou 1 nás může mrzet, protože nám takto jen o vlásek uteklo celkové vítězství, ale náplastí nám mohou být vyrovnané výkony. Mirek i Ludvík předvedli velmi koncentrovaný výkon a v oddíle věříme, že v dobrých výsledcích naši hráči budou pokračovat,“ dodal optimisticky trenér.

Šest bodů k záchraně naopak ztrácí po dvou kolech druhý zlínský výběr Martin Struhař a Jan Krejčí, kteří před sezonou slavili návrat mezi elitu.

„Oproti prvnímu kolu jsme se zlepšili po všech stránkách. Konečně jsme plně zabodovali proti týmům Favoritu Brno 2 a Plzně. Co nás mrzí, jsou zápasy s Brnem 1, kde jsme průběžně celý zápas vedli a dvě dobré střely protihráčů v závěru zápasu rozhodly o otočení konečného stavu,“ bolí nejen hráče, ale i trenérský tandem Ladislav Navrátil – Jiří Landt.

„S MO Svitávkou 1 proběhla hotová přestřelka. Z posledního trestného úderu dal soupeř velmi šťastný gól a nejen, že nás to tak připravilo o další potřebné body, ale právě tyto body za vítězství pomohly Svitávce k celkovému vítězství. To ale patří ke sportu,“ pokrčili všichni smířlivě rameny.

Pokusit se ještě vylepšit své postavení mohou oba výběry koncem prázdnin, kdy proběhne třetí ze čtyř extraligových základních kol v Chrastavě.