Zlín nejprve podle předpokladů prohrál s Novým Jičínem 4:10. Domácím se ale bez nemocného Smočka, s novými tvářemi v sestavě Arnoštem Topičem a Markem Střelcem, proti jasnému lídrovi druhé ligy v úvodu střetnutí dařilo. Po čtyřhrách drželi nerozhodný stav 1:1, když Smýkal s Dorňákem vyhráli debl nad Kowalem s Tomášem Kratochvílem.

,S druhým nejlepším párem soutěže jsme zachránili nepříznivě se vyvíjející souboj. Prohrávali jsme totiž už 0:2 na sety," upozornil Tomáš Smýkal. Ten byl také jediným domácím bodujícím singlistou, když se mu postupně podařilo pokořit Knybela, Michala Kratochvíla a Tomáše Kratochvíla.

,,S hlavním aspirantem na postup do první ligy jsme odehráli důstojnou partii. Nový Jičín má ovšem vyrovnanější soupisku. Jeho hráčům také nechybělo sebevědomí. Hosté navíc nechtěli nic podcenit a proto chytře postavili sestavu," hodnotila partii s jednoznačným favoritem domácí jednička Smýkal.

V následném utkání zlínský tým podlehl Jeseníku 8:10. Domácí měli smůlu. Znovu se museli smířit s absencí nemocného Smočka a navíc si v průběhu střetnutí zranil rameno Topič. Přesto ve čtyřhodinové bitvě Zlín bojoval o co nejpříznivější výsledek. V konečném účtování se však z výhry radoval Jeseník.

,,Ze souboje se třetím týmem tabulky jsme mohli vytěžit remízu. Nejblíže k zisku potřebného bodu byli ve čtyřhře Topič s Nedbálkem proti Milošovi Matějíčkovi s Rybárem. Náš pár totiž vedl 2:0 na sety. Blízko ke skalpu Miloše Matějíčka byl v singlu také Nedbálek. Naopak duel se povedl Dorňákovi, jenž porazil Miloše Matějíčka a Martina Matějíčka," pronesl po existenčním zápase Tomáš Smýkal, jehož čtyři singlové body tak na úspěch domácích nestačily.

Výsledky 10. a 11. kola:
KST ZLÍN – NOVÝ JIČÍN 4:10
Body KST Zlín: Smýkal 3, čtyřhra: Smýkal – Dorňák.
KST ZLÍN – JESENÍK 8:10
Body KST Zlín: Smýkal 4, Dorňák 2, Nedbálek, čtyřhra: Smýkal – Dorňák. Lubomír Hotař