Ve čtvrtek se družstvo z krajského města utká od 18.30 hodin s Moravskou Slavii Brno. V pátek zlínský tým vyzve v 16 hodin celek HB Ostrov. Oba duely budou k vidění v herně na Podvesné.  

 Zlínský kolektiv se těší hlavně na čtvrteční souboj s Moravskou Slavii Brno. Za hostující celek totiž bude hrát zlínský odchovanec a bývalá krajská jednička Tomáš Smýkal.

 ,,Tomáše bychom chtěli všichni porazit,“ plánuje Jan Dufek.

Ten si sice uvědomuje, že Brňané jsou v zápase favority, ovšem Zlín si v domácím prostředí proti desátému družstvu soutěže věří.

 ,,Pokud Adam Soukup odehraje svůj standart a Michal Nedbálek bude mít povedený den, tak nejsme bez nadějí na povedený výsledek. Navíc chystáme jedno překvapení. Poprvé v první polovině sezony možná nastoupit také David Oharek,“ prozradil Dufek, který by se měl také podílet na úspěchu zlínských barev.

 Brno je ovšem v klidu. Jihomoravané domácím vzkazují, že nic nepodcení. A kromě Smýkala do krajského města přijedou se svojí jedničkou Petrem Handlem a také s Janem Goreckim. Čtvrtým jejich hráčem bude buď Marek Šmerda, nebo další zlínský odchovanec Martin Mejzlík.

 ,,Domácí se na nás určitě budou chtít vytáhnout, ale my vyhrajeme 10:4,“ typuje Tomáš Smýkal.

Ten věří, že Brno bude od začátku vývoj utkání kontrolovat.

,,My máme podstatně zkušenější družstvo a Zlín udoláme větší jistotou,“ je přesvědčený Smýkal, že stolně tenisová brněnská Moravská Slávia v herně na Podvesné nezaváhá.

Možná ještě silnějším soupeřem bude kolektiv HB Ostrov. Ten má na soupisce dvaačtyřicátého hráče českého žebříčku Radka Skálu a českou šestačtyřicítku Jaromíra Zlámala. Kvalitními stolními tenisty jsou však i David Štěpánek, František Kanta a Ondřej Květon.

,,V pátečním souboji proti dalšímu zkušenému celku moc nadějí na příznivý výsledek nemáme. Proti velkému favoritovi a čtvrtému týmu tabulky ale budeme určitě bojovat,“ slibuje za celé družstvo ze Zlína Jan Dufek.