Stejně jako v minulosti se první liga bude hrát turnajovým způsobem. Pomoci ke splnění cíle má Zlínu pořadatelství jedné ze čtyř skupin. „Konečně jsme měli štěstí. Stejně jako v předchozích dvou sezonách je našim hlavní cílem se udržet, tedy neskončit ve čtyřčlenné skupině poslední. V tomto roce však budeme i tajně pomýšlet na postup do extraligy,“ přiznal Milan Kalus, předseda TK SK Zlín.

A co prvního muže tenisového klubu k tomuto odvážnému prohlášení vede? „Důvod je prostý. Naše odchovankyně – juniorky Machálková a Kubičíková – letos zaznamenaly výrazný vzestup výkonnosti, takže na ně spoléháme. Navíc naše barvy bude s největší pravděpodobností hájit, stejně jako v uplynulých dvou letech, slovenský hráč Polášek. Ten v uplynulém roce reprezentoval svou zemi v Davis Cupu a dosáhl premiérového vítězství v singlu,“ prozradil předseda, jenž se bojí termínové kolize první ligy s grandslamovým US Open.

„Zde totiž bude Polášek hrát debla. Další raritou je, že je v olympijské nominaci na čtyřhru s Hrbatým. Je skvělé, že máme takového silného hráče v kádru,“ pochvaluje si Kalus. „Náš kádr se tak stal s ohledem na výkonnost děvčat a Poláška favoritem druhé nejvyšší soutěže. Další posilou je junior Hrabec z Uherského Hradiště, který na mistrovský republiky v hale skončil na třetím místě. A pak mimo jiné spoléháme na naše hráče Svozílka se Svobodou,“ vyjmenoval.

Zlínský klub cítí velkou příležitost poprvé v historii se propracovat mezi českou tenisovou elitu. „O jednu postupovou příčku budou hrát vítězové skupin. Bude však záležet na losu a složení skupin,“ podotkl Kalus.

Zlínský klub ale není pouze seniorský tenis. Věnuje se rovněž výchově mladých talentů. „Už máme za sebou dubnový turnaj starších žáků – mezioblastní přebor. Závodní tenis bude mít letos na našich kurtech dalších jedenáct turnajů a dvanáct nezávodních,“ spočítal Milan Kalus.