Zlín přitom vedl v závěru čtvrtého dějství 21:19, poté se ale jeho dva hráči v klíčovém okamžiku srazili a při další výměně útočil Paták do anténky. Kladno, jemuž v koncovce čtvrté sady výrazně pomohl i rozhodčí Kovář, proměnilo druhý mečbol a vyhrálo šestý duel sezony. Zlín prohrál po třech kolech.

Zlín – Kladno 1:3 (-22, –23, 12, –24)

„S respektem k soupeřům, které jsme předtím porazili, je Kladno výše,“ uznal zlínský trenér Roman Macek kvalitu třetí celku uplynulé sezony.

Hosté jeho slova potvrzovali hned od úvodních výměn a v první sadě si vypracovali až sedmibodový náskok. Fatra se sice na chvíli vzpamatovala a mohla i srovnat, jenže Kladno si závěr setu pohlídalo. Obdobně se vyvíjelo i následující dějství. Středočeši vedli 20:15, aby nakonec zvítězili nejtěsnějším rozdílem dvou bodů.

„První dva sety jsme nehráli optimálně. Soupeři se naopak dařil servis, kterým nás dostal pod tlak,“ shrnul Macek dění na palubovce v úvodních dvou částech. „Utkaní jsme rozjeli bez nasazení,“ přidal se nahrávač Petr Jakubíček. Ten v koncovce druhé části nahradil Feňa, spolu s ním přišel tradičně Mračko místo Krby.

„Byl to další nepodařený duel základní sestavy. Nahrávač Feňo vedl zápas špatně. V klíčových momentech dával míče na Patáka, kterému to dva sety vůbec nešlo. A bez univerzála se hrát nedá,“ zlobil se kouč Fatry.

Ve třetí sadě však jeho družina bez jakéhokoliv varování hosty z palubovky smetla jako prach. Na jeho konci svítilo skóre 25:12. „Kluci přestali po dvou vyhraných setech hrát. Je to naše slabina, stalo se nám to už vícekrát,“ podotkl kladenský trenér Jindřich Licek.

I ve čtvrtém dějství drželi dlouho taktovku v rukou volejbalisté Zlína. Jenže v závěru je nejdříve okradl o bod rozhodčí Kovář, který jako jediný viděl Sedláčkův blok v autu, a pak domácí dvakrát chybovali. Za stavu 21:19 se místo razantního smeče srazili dva hráči a při další výměně útočil Paták do anténky.

„Tyhle tři hrubky nás stály tie-break,“ věděl Macek. „Měli jsme na to, abychom Kladno dostali minimálně do pátého setu,“ litoval Jakubíček.

Hostující kouč si tak mohl zhluboka oddechnout. „Cením si toho, že jsme zápas, i když v křeči, dotáhli k vítězství. Zlomili jsme ho zásluhou nahrávače Polanského a libera Polanského,“ uvedl Licek.

Rozhodčí: Kovář, Blažek. Čas: 103. Diváci: 500.

Zlín: Feňo, Krba, Čechmánek, Paták, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Mračko, Jakubíček, Skyba, Kosatík.

Kladno: Linz, Sobotka, Skládaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero Polanský – Šrámek, Diviš.