Svěřenci trenérky Moniky Váňové uspěli na meziná-rodní akci Open Belgian Championship Sports Aerobics & Fitness 2019 v Sint-Niklaas, kde bodo-vali všichni moravští závodníci. Celkem početná zlínská výprava přivezla domů osm zlatých, tři stří-brné a dvě bronzové medaile.

První místo na belgickém šampionátu v kategorii jednotlivců obsadily úřadující juniorská mistryně světa Vanda Šimková, junior Jáchym Hanák a kadetka Veronika Nováková.

V kategorii dvojic urvalo zlato juniorské duo Beverly Hills 90210 ve složení Vanda Šimková a Erika Ševců a také kadetské duo ve složení Elena Smetanová a Sarnai Antaltuul.

Další dvě zlaté medaile získalo kadetské trio ve složení Alena Březinová, Veronika Nováková a Zuzana Němcová, trojice dívek ve věku od osmi do deseti let Emma Michlovská, Ema Gábová a Mariana Baťová. Zlatou sbírku doplnila skupina performance Charlie Chaplin, která zaujala svou nápaditou choreografií porotu i diváky.

Stříbrnou medaili získala v kategorii jednotlivců kadetka Alena Březinová, Emma Michlovská a ka-detské trio ve složení Sofie Šimková, Amálie Zaorálková a Barbora Večerková.

Bronz v silné konkurenci kadetek vybojovala Zuzana Němcová a v kategorii osmi až desetiletých dívek Mariana Baťová, která na mezinárodních závodech startovala vůbec poprvé.

„Účast na belgickém šampionátu byla první prověrkou závodníků a dopadla na jedničku. Samozřej-mě bez kvalitní přípravy a podpory rodičů by nebylo možné tak skvěle reprezentovat město Zlín, Zlínský kraj a Českou republiku,“ prohlásila trenérka MV team Univerzity Tomáše Bati Zlín Monika Váňová.

Závodníci momentálně nejlepšího závodního klubu aerobiku Českého republiky, který v minulé se-zoně 2018 obsadil první místo v TOP TEN, se za prvními závody vydali až do Sint-Niklaas.

Do Belgie odjelo celkem šestnáct mladých sportovců. Na mezinárodní akci se představili závodníci z Belgie, Francie, Švýcarska, Německa a České republiky.

„Sešla se tam také mezinárodní porota složená z rozhodčích, kteří budou rozhodovat i na evropském a světovém šampionátu,“ připomíná Váňová.

„Velkým zážitkem a inspirací bylo závodit na jedné ploše s úřadující mistryní Evropy v závodním aerobiku v kategorii dospělých Lisou Van Brande z Belgie a mistryní světa ve stejné kategorii Adélou Citovou z České republiky. Všichni závodníci MV TEAM předvedli špičkové vý-kony a prokázali připravenost na novou sezonu,“ dodala Váňová.