ZLÍN – PŘEROV 30:26 (13:15)

„Spadl nám velký kámen ze srdce," zhluboka si po utkání oddechl křídelník nováčka Martin Žůrek. „Spokojeni jsme ale jen s body, na druhou stranu jsme zvládli strašně důležitý zápas," potvrdil trenér Zlína Andrej Titkov.

Dlouho se hrála vyrovnaná partie, v jejímž úvodu měli navrch domácí, poté soupeř. Duel plný nepřesností nakonec rozhodl přelom 50. minuty, kdy Zlín dokázal odskočit Hanákům na rozdíl tří a později pěti branek. „Poločasová bouřka v kabině klukům asi prospěla. Rozhodla ale naše lepší fyzička a šíře kádru. Soupeře jsme doslova udolali," přiznal Titkov, jehož tým vyprodukoval 14 technických chyb. Soupeř ale téměř dvakrát tolik!

„Je to stále stejný scénář. V okamžiku, kdy se utkání láme, hráči přestanou hrát kolektivně. To se nám stalo už třetí zápas po sobě," procedil naštvaně mezi zuby trenér Přerova Jiří Závodník.

Při hledání důvodu křečovitého domácího výkonu měl ruský trenér ve službách nováčka jediné vysvětlení. „Kromě toho, že jsme se přizpůsobili pochodující házené soupeře, si kluci zřejmě až příliš uvědomovali důležitost zápasu. Možná nervozitu vycítili ode mne, už dlouho jsem nebyl tak nervózní," přiznal Titkov. „Na soupeře dnes prakticky stačilo hrát dvacet minut v rychlosti a nasazení – to bylo na samém začátku a v závěru,"doplnil Titkov.

Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka 3, Buček, Pavič 3, Šáš 1, Plšek 3, Žurek 5/2, Zd. Kašný 3, Poloz 1, Pernica 3, Lefan 1, Kočí, Aspridis 7. Trenér: A. Titkov.

Nejvíce branek Přerova: Hardt 6, Kozlovský 5, Hastík 5, Frančík 5/2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 5/2 – 3:2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 600. Sled: 0:1, 3:1, 8:5, 8:11, 10:14, 14:16, 18:17, 23:24, 27:24, 30:25.

Nasazení rozhodlo, myslí si Martin Žůrek

Zlín – Snad jen hra křídel včera snesla přísnější kritiku. Zlínští extraligoví házenkáři se doslova protrápili k důležité výhře nad rivalem z Přerova a udělali tak další důležitý krok k vytoužené záchraně. „Vědomi si důležitosti zápasu jsme dlouho hráli ve veliké křeči, ale nakonec rozhodlo naše větší nasazení ve druhé půli a kvalitnější lavička," označil křídelník Martin Žůrek, autor pěti branek.

Po slibném začátku se vám podařil otočit vývoj až po změně stran. Byl trenér Titkov opět v kabině hodně hlasitý?

Kouč nám opravdu velmi důrazně promluvil do duše, bylo potřeba dostat pořádného zdrba. Tak dramatické jako v Přerově to ale nebylo, na druhou stranu jsme si i mezi sebou pár věcí vyříkali. Důležité je, že nám to pomohlo. (Úsměv.)

Nakonec jste soupeře ve druhé půli uběhali.

Ano. Přece jen Přerov nemá tak široký kádr jako my a to rozhodlo. Mají jen kvalitní šestku.

V sobotu vás čeká derby v Zubří. Pojedete do haly Gumáren klidnější?

Trochu ano. Ale soupeř provedl několik změn, hlavně na postu trenéra, a vrátil se ke své hře. Očekávám velkou bitvu, chceme ale opět vyhrát!