V sérii hrané na čtyři vítězství tak před nadcházejícími odvetami na palubovce Panterů mají k jistotě záchrany oba celky stejně blízko.

„Tajně jsem doufal ve dvě výhry, ale i za jednu jsme vzhledem k vývoji rádi," přiznal po nedělním druhém utkání kouč hostí Daniel Folta.

Hodně smutní byli jeho svěřenci zejména v sobotu, kdy to po první třetině vypadalo více než nadějně.

„Vedení 3:1 nás uspokojilo a poté jsme zbytečně přenechali aktivitu soupeři, jenž se dostal na koně a se štěstím i vyrovnal. Tento duel jsme ztratili naší pasivitou," měl jasno Folta, jenž před včerejší odvetou týmu naordinoval výšlap na Ještěd.

„Ale to byla jen kilometrová lehká vycházka, která kluky patřičně probudila a naladila," pousmál se trenér, jehož tým i tentokrát šel do dvougólového vedení, aby jej opět v řádné hrací době ztratil.

„Sice jsme mnohem lépe bránili než v sobotu, ale kámen úrazu je naše neproměňování šancí. Naše impotence je tak veliká, že na tom do domácích odvet musíme zapracovat," hřímá lodivod.

Jako trumf se ve finále ukázal žolík Matěj Koňařík, kterého kvůli zranění nohy poslal Folta do hry až v závěru řádné hrací doby. „bylo to tak bolestivé, že jsme se dohodli na příležitostné zaskočení. O ono to vyšlo, Matěj přihrávku Karla parádně zužitkoval," radoval se trenér.

Následné dvě utkání nesehrají Panteři o víkendu jen ve své otrokovické hale. „Kvůli vytíženosti jsme museli v sobotu využít zlínskou strojárnu. Abychom i zde měli domácí kotel a co nejlepší zázemí pro úspěch, souběžně zde proběhne i autogramiáda zlínských hokejistů, kterým jde také o hodně," pousmál se Folta. 

V ÚTERNÍM tištěném vydání Deníku najdete rozhovor s otrokovickým útočníkem Matějem Koňaříkem.

SOBOTA: LIBEREC – PANTHERS OTROKOVICE 6:5 PO SAM. NÁJ. (1:3, 2:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Klucho (Vážný), 37. Marek (Štěpánek), 40. Strobach (Ferdan), 43. Ferdan (Klucho), 50. Štěpánek (Blažek), rozh. náj. Ferdan – 3. Vaněk (Ťopek), 4. Ťopek (Blizňák), 13. Vaněk (Ťopek), 32. Sovják (Nagy), 43. Kostka (Uhrinovský). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 153.

NEDĚLE: LIBEREC – OTROKOVICE 2:3 V PRODL. (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Ferdan (Marek), 46. Marek (Ferdan) – 9. Kostka (Petřík), 9. Sovják (Graclík), 64. Koňařík (Ťopek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 141. Stav série: 1:1. Panthers: Michajlovič – Blizňák, Sovják, Kostka, Uhrinovský, Valčík, Ťopek, Bouška, Graclík, Kováč, Nagy, Vaněk, Spáčil, Koňařík, Němeček, Petřík, Hrdina.

DALŠÍ VÝSLEDKY – čtvrtfinále play off: Vítkovice – Chodov 4:3 a 4:6, Střešovice –Ostrava 10:1 a 9:1, Bohemians – Bulldogs Brno 7:6 a 3:4 v pr., Mladá Boleslav – Sparta Praha 6:3. Play down: Pardubice – Kr- Vinohrady 4:3 a 6:7 v prodl.