Trenéři Zlínského plaveckého klubu Hana Macková a Vilém Čejka byli po závodech právem spokojení. „Vánoční cena byla poslední prověrkou před Zimním mistrovstvím České republiky, které se uskuteční v polovině prosince v Plzni. Žraloci podali velmi kvalitní výkony, včetně řady nových osobáků. Potvrdili zejména rychlost, protože ženy vyhrály všech devět disciplín na tratích padesát a sto metrů, muži zvítězili ve čtyřech. Ve sprintu na padesátce kraul naše plavkyně obsadily pět ze šesti míst ve finále a všechna místa na stupních vítězů,“ prohlásila Macková.

Před vlastním publikem zářila hlavně Gabriela Chudárková. Zlínská plavkyně zvítězila ve všech svých startech. Dominovala na padesát i sto metrů znak, padesát a sto metrů volný způsob a sto metrů polohovku. „Získala i cenu za nejvyšší bodový součet dvou nejlepších výkonů v kategorii žen,“ vyzdvihla Macková.

V domácím prostředí uspěl také Matěj Zábojník, který vyhrál všechny prsařské disciplíny na padesát, sto i dvě stě metrů. V závodě na sto metrů znak doplaval druhý.

Anna Andrlová opanovala padesátku i stovku motýlek, na padesát metrů kraul skončila třetí.

Adéla Honsová byla nejrychlejší v závodě na padesát metrů prsa i na dvojnásobné trati. Monika Langerová zvítězila na 200 znak, na poloviční trati a padesátce byla druhá a na sto metrů kraul urvala bronz.

Martin Klusal vybojoval zlatou medaili na sto metrů kraul. Na kraulové padesátce byl stejně jako v závodě na dvě stě metrů třetí. Jan Slíva kraloval na motýlkové padesátce a na padesát metrů znak a na sto metrů polohový závod si doplaval pro stříbrnou medaili.
Petra Vybíhalová vybojoval druhá místa na padesát a sto metrů 100 motýlek, padesát a dvě stě metrů kraul a třetí místo na dvě stě metrů polohovým způsobem. Medailovou bilanci uzavřel Martin Ráček třetím místem na dvě stě metrů prsa. „Další mladí Žraloci na medaile sice nedosáhli, ale vytvořili si řadu osobních rekordů a získali cenné zkušenosti v soubojích se staršími kolegy,“ dodala Macková.