Trenérka Zlínského plaveckého klubu Hana Macková byla po závodech právem spokojená.

„Vánoční cena byla tradičně naší poslední prověrkou před Zimním mistrovstvím České republiky, které se uskuteční v polovině prosince v Plzni. Žraloci podali velmi kvalitní výkony, včetně řady nových osobáků, z nichž nejvíce vyčnívá nový zlínský rekord Gabriely Chudárková na sto metrů volný způsob,“ uvedla Macková.

Její svěřenkyně si na zmiňované trati vylepšila čas na 55,61 sekundy a zaslouženě brala stejně jako v závodě na padesát metrů znak stříbro.

Gabriela Chudárková mezi ženami ovládla nejrychlejší sprinterskou trať padesát metrů volný způsob, kterou si mezi muži podmanil zlínský plavec Zdeněk Vaněčka před druhým Janem Slívou. Ten si pro vítězství doplaval v dalším sprintu na padesát metrů motýlek. Monika Langerová zase uspěla v závodě na sto metrů znak. Matěj Zábojník už v rozplavbách překonal na prsové dvoustovce rekord mítinku, aby ho vzápětí vylepšil jeho reprezentační kolega Filip Chrápavý. „Ve finále si Matěj právě za Filipem doplaval pro druhé místo,“ informuje Macková.

Bronzové medaile získali Jan Slíva na stovce motýlek, Zdeněk Vaněčka na sto metrů volný způsob a Matěj Zábojník na padesátce a stovce prsa.

Těsně pod stupni vítězů skončili další zlínští Žraloci. Do finále A se probojovala Anna Andrlová, která však kvůli zdravotní indispozici do závodu padesát metrů motýlek nakonec nenastoupila.

Langerová vybojovala čtvrté místo místo na dvě stě metrů znak. Adéla Honsová skončila pátá na padesátce prsa, stejně jako Chudárková na dvoustovce volný způsob, Martin Klusal na padesátce volný způsob a Petra Vybíhalová na čtyřstovce polohový závod. Výčet finalistů uzavřel šestým místem na sto metrů volný způsob Matěj Zábojník.

Šestapadesátý ročník Vánoční ceny Zlína, který se konal i jako sedmé kolo Českého poháru, je nejdůležitějším plaveckým závodem roku v domácím zlínském bazénu. V tamní pětadvacítce se na poslední prověrce před Zimním mistrovstvím sešla početná konkurence 350 plavců z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

Interligové házenkářky Zlína (ve žlutém) v nedělním 12. kole MOL ligy podlehly Šalě 24:34.
Házenkářky Zlína na Šaľu nestačily