„Honza Slíva rozjel štafetu v novém zlínském rekordu na 50 znak a předával jako druhý. Matěj Zábojník vytáhl štafetu na prsovém úseku na první místo, na motýlkové padesátce navýšil náskok Žraloků Lukáš Macek, aby pak Zdeněk Vaněčka přesvědčivě finišoval na posledním kraulovém pro překvapivé zlato před favorizovanými štafetami Komety Brno a Slávie Plzeň,“ radoval se z největšího úspěchu místopředseda klubu a trenér Aleš Macek. Ve stejné disciplíně žen skončilo kvarteto Honsová, Langerová, Andrlová a Vybíhalová n třetím místě.

Sprinteři Zlínského plaveckého klubu uspěli na západě Čech i v dalších štafetách. Muži v sestavě Vaněčka, Klusal, Slíva a Macek, doplavali druzí na 4x50 metrů volný způsob o pouhopouhé dvě setiny vteřiny za brněnskou Kometou. Ve štafetě 4x50 metrů polohový závod mix doplavala čtveřice Langerová, Macek, Andrlová a Vaněčka o devět setin druhá za vítěznou domácí štafetou. „Dorostenecké štafety kluků na 4x50 metrů volný způsob i polohový závod a také mixové štafety ve stejných disciplínách získaly bronzové medaile,“ doplnil hrdě místopředseda.

Dorostenci plavali ve složení Martin Klusal, Matěj Zábojník, Tomáš Kašpárek a Martin Ráček, mixové štafety ve složení Martin Klusal, Matěj Zábojník, Anna Andrlová a Adéla Honsová. „Z deseti štafetových startů jsme vytěžili devět zlínských rekordů a osm medailí, když ještě štafeta žen i mixová štafeta na 4x50 metrů volný způsob skončily těsně pod stupni vítězů,“ poznamenal Aleš Macek.

Mezi dospělými se na stupně vítězů v individuálních startech tradičně prosadili prsaři Lukáš Macek a Matěj Zábojník, když vybojovali tři stříbrné medaile - Lukáš na 50 i 100 prsa, Matěj na 200 prsa.

Dalších devět medailí přidali dorostenci. Při loučení s kategorií staršího dorostu získal Matěj na 100 i 200 prsa mistrovský titul a na prsové padesátce vybojoval stříbro. Medailovou sbírku Žraloků rozšířily i dorostenky. Adéla Honsová si doplavala pro své první individuální medaile. Na 50 i 100 prsa v kategorii starších dorostenek dohmátla vždy na třetím místě. Mladší dorostenka Anička Andrlová brala bronz na 50 a 100 motýlek.

Kromě medailistů se ještě dalších pět plavců Zlínského plaveckého klubu probojovalo do finále v kategorii open. Jan Slíva zůstal na 50 znak i na 50 motýlek v nových zlínských rekordech o několik setinek vteřiny za medailemi na nepopulárním 4. místě. Matěj Zábojník vybojoval v kategorii open 4. místo na 100 prsa a 6. místo na 50 prsa. Sprinterské kvality potvrdil Zdeněk Vaněčka, který skončil šestý na 50 volný způsob a osmý na dvojnásobné trati. Monika Langerová obsadila na 50 i 100 znak šestá místa. Anička Andrlová byla mezi ženami sedmá na 50 motýlek a Adéla Honsová devátá na 50 prsa.

„Jsem na naše plavce hrdá. Dokázali se opět příkladně koncentrovat, předvedli výborné výkony a potvrdili, že patří k české plavecké špičce. Představili se a pracovali jako skvělý tým,“ neskrývala radost s výsledky nadmíru spokojená trenérka Hana Macková. „Pochvalu zaslouží i další dorostenečtí finalisté. Starší dorostenec Martin Klusal byl šestý na 50 volný způsob a 50 znak, osmý na 100 kraul a devátý na 50 motýlek . Mladší dorostenci Martin Ráček a Matěj Golda sahali po medailích v prsových disciplínách. Martin byl na mistrovství naším největším smolařem, když mu na 50, 100 i 200 prsa scházely k medailím setinky vteřiny. Na 100 a 200 prsa doplaval ve finále na výborném 4. místě, na padesátce pátý. Matěj Golda skončil na 50 prsa pátý, na 100 prsa šestý a 200 prsa devátý,“ dodala Macková.