„Těší mě, že už hned v samotném úvodu sezony všichni naši závodníci zaplavali velice rychlé časy,“ pochvaluje si trenérka Zlína Hana Macková.

Hlavně ve sprintech, které byly hlavní disciplínou Ceny Moravské brány, přesvědčili naděje z Baťova města o svých kvalitách. Žraloci postoupili do všech finálových rozplaveb a pokaždé získali některou z medailí.

Kraulový sprint na padesát metrů mezi ženami vyhrála Gabriela Chudárková. Anna Andrlová dohmátla těšně čtvrtá a Monika Langerová byla šestá.

Mezi muži obhájil loňské vítězství Zdeněk Vaněčka, bronz získal Martin Klusal a šesté místo vybojoval Jan Slíva.

V závodě na padesát metrů motýlek ovládla Anna Andrlová, Gabriela Chudárková skončila o pouhou setinu sekundy čtvrtá.
V kategorii mužů si doplaval pro stříbrnou medaili Jan Slíva.

Ten skončil druhý také v závodě na padesát metrů znak, kde mezi ženami zvítězila Gabriela Chudárková před druhou Monikou Langerovou a pátou Annou Andrlovou.

Ve finále na padesát metrů prsa se mezi šestici nejlepších kvalifikovali hned čtyři Žraloci.

Modrožlutou dominanci přetavil ve vítězství Matěj Zábojník, před bronzovým Martinem Ráčkem, čtvrtým Zdeňkem Vaněčkou a šestým Matějem Goldou. Mezi ženami vybojovala ve stejné disciplíně Adéla Honsová stříbro.

Další medaile v kategorii open získali zlínští závodníci v disciplínách, které se plavaly rovnou na umístění. Chudárková jasně zvítězila na sto metrů volný způsob, Langerová ovládla znakovou stovku i dvoustovku. Zábojník suverénně zvítězil na stovce i dvoustovce prsa, k tomu přidal stříbro v závodě na dvě stě metrů polohovým způsobem. Na poloviční trati bral bronz.

Petra Vybíhalová doplavala druhá v polohovém závodě na dvě stě metrů a třetí na stovce znak. Medailovou bilanci uzavřel stříbrem na stovce znak Jan Slíva a bronzem na polohové stovce Anna Andrlová.

Mezi žáky vybojovali pódiové umístění Tereza Večeřová a David Klusal. Oba obsadili druhé místo na sto metrů volný způsob. Klusal byl navíc třetí v závodě na sto metrů motýlek.

Výborně plavali také mladí Žraloci.

„Veronika Khainová překonala na padesátce motýlek zlínský rekord dvanáctiletých žákyň o více než vteřinu a spolu se Sárou Páníkovou, Natálií Hlatkou a Natálií Karlíkovu zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu,“ prohlásila Hana Macková.