Stejně jako Bystřice pod Hostýnem se také Zubří jakožto extraligový celek přidalo do poháru až ve třetím kole. Tehdy na konci listopadu si Zubřané bez potíží poradili s druholigovým Zlínem na jeho palubovce (48:22).

Ve středu 4. února je čekají extraligové Hustopeče. Zápas bude zajímavý v tom, že se oba týmy střetnou po pouhých třech dnech. V neděli dopoledne se střetly v rámci extraligy. Zubřané v Hustopečích vyhráli vysoko 39:26 a jasným favoritem budou i tentokrát.

„Musíme si dát pozor na začátek a podvědomé podcenění soupeře. V neděli v Hustopečích hráči začátek zápasu odehráli stylem, že se nemůže nic stát, a podle toho to vypadalo. Až do desáté minuty jsme prohrávali a museli jsme zápas otáčet. Chceme utkání zvládnout v klidu a postoupit,“ uvedl zuberský asistent Jiří Mika.

Podobného názoru je i nejlepší střelec Zubří v dosavadním průběhu extraligové soutěže Jakub Hrstka.

„V Hustopečích jsme měli menší problém, když jsme začátek pojali dost vlažně. Toho se musíme tentokrát vyvarovat a budeme v pohodě,“ má jasno křídelník Zubří.

Druhý regionální zástupce Bystřice pod Hostýnem zajíždí k osmifinále do Prahy, kde se utká s druholigovou Slavií. Jasným cílem je postup.

„Do Prahy jedeme vyhrát a chceme do dalšího kola. Je to pro nás zároveň dobrá příležitost připravit se na další extraligové zápasy. V přestávce jsme hráli jen jeden zápas a v úvodu utkání s Prešovem to bylo znát. Větší prostor dostanou určitě hráči, kteří se dostávají na palubovku méně,“ uvedl nejlepší hráč Bystřice ve víkendovém extraligovém duelu s Prešovem Zdeněk Kroupa.

(mha, lk)