Zubří v minulém kole zastavilo sérii šesti porážek v řadě, když porazilo Přerov (35:26), a bodově se tak po dlouhé době dotáhlo na Zlín. Navíc po pěti měsících Valaši vyhráli ve své hale. „Utkání s Kopřivnicí pro nás bude opět strašně důležité. Hrajeme doma a chceme ho zvládnout a potvrdit předchozí výhru s Přerovem," hlásí před utkáním předposledního kola základní části trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Zkušený lodivod, který převzal tým Zubří před měsícem, však zná sílu soupeře a varuje před případným podceněním posledního týmu tabulky. „Trošku jsem čekal, že Kopřivnice v minulém kole doma porazí Brno, což se také stalo. Byla to pro ni poslední šance ještě doma zabodovat před startem nadstavby a zvládla to dobře. Nyní to ale musíme zvládnout zase my. Hrajeme doma a chceme uspět," slíbil Kekrt. Zubří by mělo mít k dispozici až na dlouhodobě zraněné hráče stejný kádr jako v minulém kole, tedy i se střelcem Trifunovičem, který předchozí zápas nedohrál kvůli zranění nohy.

Naopak nováček ze Zlína určitě nebude kompletní (bez Pernici, Mahuška, Zetíka), o to složitější pro něj bude proti o první šestku bojujícímu Brnu ukončit sérii čtyř porážek. „Už ve Frýdku jsme předvedli zlepšení, proto věřím, že na něj navážeme. Bez bojovnosti a nasazení to ale nepůjde," má jasno trenér Zlína Andrej Titkov.