ZUBŘÍ – PŘEROV 36:26 (19:13)

Nováček extraligy z Přerova předvedl na palubovce úřadujícího vicemistra a jasného favorita utkání velmi sympatický výkon a potvrdil, že jeho dobré výsledky z úvodních kol nejvyšší soutěže nebyly náhodné. Valaši se dostali do výraznějšího vedení až po čtvrthodině hry, kdy se díky rychlým brejkům utrhli až na šestibrankové vedení.

Po změně stran se hosté na chvíli dostali na dostřel pouhých čtyř branek, ale více už jim Zubřané nedovolili. Poměrně v poklidu si tak dokráčeli pro třetí extraligové vítězství nové sezony. Kouč domácích Jiří Kekrt, podobně jako v předešlých dvou zápasech, byl spokojen jen s jednou částí hry svého celku. „Jsem spokojen hlavně s útočnou fází. Až na to, že jsme neproměnili velkou řadu jasných gólových šancí. Z pohledu defenzivního už to tak dobré nebylo, což se v posledních zápasech opakovalo několikrát. Je to dáno hlavně tím, že jsme většinu letní přípravy trénovali bez Titkova a mančaft se tak dobře ještě nesehrál. V zápase pak děláme více chyb a soupeři nám dávají více gólů, než na kolik jsme zvyklí,“ zhodnotil utkání Jiří Keprt, jenž neopomněl vyzdvihnout sympatický výkon nováčka. „Musím celek Přerova pochválit, protože podal velmi solidní výkon a potvrdil svoje výsledky z prvních kol extraligy,“ dodal kouč vítězů.

Zubří: Baránek, Malina – M. Hrstka 9, Krupa 6/3, Číp 5, J. Hrstka 4, Jurka 4, Stržínek 3/2, Říha 2, Mičkal 1, Randýsek 1, Třeštík 1, Pernica, Titkov. Nejvíce branek Přerova: Bechný 8/1, Zemánek 5/1, Pernička 4/3. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 8:6. Diváci: 500.