Po třech kolech nejvyšší soutěže jsou házenkáři Gumáren společně s Karvinou bez porážky na čele tabulky. V obou víkendových zápasech budou chtít skvělý start do extraligy potvrdit. Nakopnout by je mohlo povedené sobotní domácí utkání s Duklou Praha, které Zubřané skvěle otočili v posledních dvaceti minutách a ještě jej vyhráli (31:28). „Porazit Duklu má vždy velkou váhu. Teď nás čekají tři zápasy v krátkém sledu a je moc dobře, že jsme si před nimi zvedli sebevědomí,“ pochvaloval si výhru nad pražským rivalem pivot Gumáren Tomáš Říha. Do zítřejšího i nedělního zápasu jdou Zubřané s jasným cílem. „Určitě myslíme v obou utkáních na vítězství. Pokud chceme pomýšlet na první čtyřku, tak musíme vyhrávat doma a body vozit i z Frýdku-Místku,“ hlásí zuberský asistent Jiří Mika, jenž povede tým za stále indisponovaného kouče Ivana Hargaše.

Zkušený trenér Mika, jenž je asistentem u mužské reprezentace, dobře ví, že jeho družstvo nečeká lehká práce. „Zápasy s Hranicemi jsou vždycky speciální, mají příchuť derby. Soupeře navíc posílili mladí hráči z Karviné, čeká nás obtížný zápas,“ přemítá nad zítřejším duelem zuberský asistent. Necelých osmačtyřicet hodin poté již budou Valaši bojovat o další extraligové body ve Frýdku - Místku. „To bude taky složitý zápas. Frýdek-Místek zatím podává velmi nevyrovnané výkony. Venku dvakrát vysoko prohrál a pak si doma poradil se silným Jičínem. Ve své hale bude rozhodně nebezpečný,“ varuje před nedělním utkáním Jiří Mika, jenž bude moci do obou víkendových soubojů počítat, až na zraněného Čípa, s kompletním kádrem.

Třetí zápas v těžké sérii bude třešnička na dortu v podobě šlágru s úřadujícím mistrem Karvinou na jeho palubovce. „Zatím se má podle všeho hrát ve středu, ale termín ještě není úplně stoprocentní a stále se o něm jedná. Ve hře je například i čtvrtek,“ prozradil Mika zajímavost k utkání s Karvinou.