V Polsku odehráli Valaši dva zápasy s týmem Zaglebie Lubin, které byly podle slov zuberského asistenta Jiřího Miky asi nejkvalitnější herní přípravou celého léta. „Lubin patří k předním polským týmům a v uplynulé sezoně hrál Ligu mistrů. Je tam několik polských reprezentantů, takže to byl pro nás hodně ostrý test,“ uvedl Jiří Mika. Přestože Zubřané oba zápasy s Lubinem těsně prohráli (28:32 a 25:28), zkušený kouč si oba duely pochvaloval. „Pro nás měly oba zápasy vysloveně přípravný charakter a tak také svůj účel splnily. Vyzkoušeli jsme ještě naposledy všechny hráče, abychom si potvrdili, kdo může být v extralize použitelný. Po této stránce zápasy určitě splnily svoji roli,“ pokračoval Mika.

Zubřané na polském výjezdu byli po dlouhé době téměř kompletní. Chyběli pouze zranění Titkov a Randýsek. Naopak svůj druhý a třetí zápas po zranění odehrál Martin Hrstka a v dresu úřadujícího vicemistra extraligy nastoupila i šestice mladíků (Mika, Číp, Krupa, Šíra, Třeštík, J. Hrstka), kteří reprezentovali ČR na MS juniorů v Egyptě.

„Na hráčích, kteří byli v Egyptě, ještě stále byla trochu patrná únava z náročného programu. Nicméně celkově jsme se zápasy v Lubinu spokojeni. Hlavně v obraně jsme si vyzkoušeli více systémů a proti takto silnému soupeři to byla dobrá škola,“ hodnotil Mika kladně dvojzápas v Polsku.

Krátce před startem nového ročníku extraligy přišla ze zuberského tábora jedna dobrá zpráva, na kterou se čekalo skoro celé léto. Zubří se stále nemohlo dohodnout na konkrétních podmínkách příchodu brankáře Michala Baránka, který v minulé sezoně působil v Bystřici pod Hostýnem. Těsně před extraligou se všem ulevilo. Baránek už je hráčem Zubří, kde bude na ročním hostování ze svého mateřského klubu Litovle. „Konečně se to finálně domluvilo. Jsme rádi, že se to povedlo. Moc jsme o něj stáli,“ podotkl Jiří Mika.