Extraligoví házenkáři Zlína jedou i bez opory Zbránka překvapit nekompletní Hranice

„Nic nového vymýšlet nebudeme. Nyní se totiž soustředíme hlavně na svůj výkon, na zlepšení naší hry. Žádná speciální taktika na Frýdek nebude," hlásí před důležitým duelem v boji o první šestku kouč Zubří Aleš Kořínek, který věří, že se jeho týmu podaří ukončit sérii neúspěchů se Slezany.

„Oba poslední duely s Frýdkem jsem viděl a nejen z nich je jasné, že si budeme muset dát pozor na jejich špílmachra Petrovského, který patří mezi nejlepší spojky extraligy. Kromě toho, že se po jeho boku rozehráli i Kichner s Dybou, tým po doplnění o své mladé hráče je nebezpečný jako celek," uvědomuje si Kořínek, jenž bude mít k dispozici kompletní kádr.

„Základem naší hry bude i v sobotu obrana, ta je pro nás alfou a omegou. Doufám, že klukům pomohla poslední výhra z Karviné, třebaže jsem si to samé myslel i po úspěchu v Kopřivnici. Skoro si myslím, že jsou kluci v tomto ohledu imunní a nic je nerozhodí," konstatoval mladý trenér Zubří, které by rádo konečně utnulo domácí sérii čtyř porážek na domácím hřišti v řadě.

Naposledy totiž před svými fandy v extralize zvítězili 25. září (s Brnem 30:25). „Už by bylo na čase," poznamenal.

Házenkáři Zlína cítí před nedělním dopoledním duelem v Hranicích velkou šanci. Domácím se po sérii zranění nedaří a nečekaně musí o účast v první šestce tvrdě bojovat.

„Je to derby a stát se může cokoliv. Větší tlak přitom bude na domácích," míní trenér Zlína Andrej Titkov, jehož začátkem týdne postihla špatná zpráva v podobě dlouhodobého zranění bystřického křídelníka Zbránka, jenž u nováčka pravidelně hostuje.

„Je to citelná ztráta, je to jeden z našich klíčových hráčů. Na druhou stranu by ale ostatní měli být fit a připraveni," oddechl si.

Šance desátého celku extraligy na odplatu domácí porážky (28:31) umocňuje fakt, že Hranice stále nejsou v nejsilnějším složení. „Stržínek se sice již zapojil v Brně do hry, ale po dvou měsících pauzírování ještě nebude v optimální formě. Navíc stále zraněn je i Konšel. Jejich skvostná úderná síla na spojkách tak trochu utrpěla," potvrdil Titkov, jenž očekává tuhý boj.

„Už v Lovosicích naše hra vypadala slušně, navíc nebudeme muset tolik cestovat. Bylo by pěkné poprvé Hranice porazit, přestože díky své větší zkušenosti jsou favority zápasu," dodal Tikov.