ZUBŘÍ - FRÝDEK-MÍSTEK 40:21 (20:10)

Zubřané nastoupili i se dvěma příjemnými překvapeními pro své fanoušky. Po dvou letech se objevil v dresu Zubří zkušený brankář Zdeněk Luňák, který tak vypomohl valašskému klubu v ošemetné situaci, kdy mu zbyl jediný zdravý gólman Milan Malina. Po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zlomenou čelistí si zahrál mistrovský zápas Martin Hrstka a hned se uvedl pěti přesnými zásahy.

Scénář zápasu nápadně připomínal naprostou většinu domácích zápasů zuberského týmu. Valaši si totiž už v prvním poločase rychle sjednali na palubovce pořádek a po první třicetiminutovce šli do šaten s komfortním desetibrankovým náskokem. Po změně stran mladý celek nadále stupňoval tlak v obraně a bezradnému soupeři sázel hlavně z rychlých protiútoků jednu branku za druhou. Na hřiště se dostali všichni hráči a pěkně si zastříleli. V premiérovém utkání mezi muži si hned dvě branky připsal teprve 17letý Libor Horut. Naopak hostům se nedařilo vůbec nic.

„Po předchozí naší porážce s Třeboní jsme vůbec nedokázali hráče nemotivovat na utkání se Zubřím. Už k zápasu jeli hráči s tím, že nemohou uspět a také to bylo na palubovce vidět. Neproměňovali jsme ani nejjasnější trháky, dost jsme to domácím ulehčili,“ posteskl si trenér Frýdku-Místku Lubomír Kafka.

V táboře úřadujícího vicemistra panovala po posledním domácím zápase před Vánoci pohoda a spokojenost. Domácí mladíčci sice tradičně několik vyložených šancí zahodili, nicméně od první minuty byli jasnými pány na palubovce.

„Klukům se stává dost často, že když o hodně vedou, tak vymýšlejí zbytečnosti. I tentokrát přes některé chybičky odvedli to, co jsme očekávali,“ liboval si trenér Zubří Jiří Kekrt. Zkušený kouč byl spokojen také s výpomocí brankáře Luňáka.

„Oslovili jsme jej v těžké situaci a jsme moc rádi, že nám pomohl. V zápase potvrdil svoje kvality,“ pokyvoval uznale hlavou Kekrt.

Zubří: Malina, Luňák - Titkov, Kichner 1, J. Hrstka 7/1, Třeštík 1, Randýsek 8, Říha 2, M. Hrstka 5, Horut 2, Mičkal 1, Jurka 6, Číp 5, Mika 2.
Nejvíce branek Frýdku-Místku: Bajgar 5, Horáček 4, Holbein 4, Vacula 3. Rozhodčí: Simu, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 1:5 (ČK: Skála). Diváci: 700. Sled: 5:1, 10:3, 16:6, 17:10, 24:11, 27:14, 32:17, 34:19, 38:19.

PLZEŇ - BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 29:28 (16:12)

Zápas byl jako na houpačce, v první půli si Plzeň dokázala vybudovat vedení 15:7 a poločas vyhrála 16:12. Po obrátce se hosté začali přibližovat a šňůrou šesti branek se dostali dokonce do vedení 24:25. Během tří minut zase vedla Plzeň 28:25, aby se ke konci zápasu strachovala o vítězství. V 59. minutě hosté srovnali na 28:28, ale v poslední minutě plzeňský Soukup zvrátil vítězství na stranu domácích.

Nejvíce branek Plzně: Linhart 6/1, Šik 5/2, Zoubek 4. Nejvíce branek Bystřice: Žůrek 11/4, Tiller 6, Vacula 3.

Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/6. Vyloučení: 4:5 (ČK: Kropáč). Diváci: 400.

(chf)

Další výsledky: Jičín - Dukla Praha 28:28 (13:14), Kopřivnice - Prešov 26:39 (15:18), Lovosice - Hustopeče 21:23 (12:12), Třeboň - Karviná 30:32 (17:18).