S celkem druhé nejvyšší německé bundesligy Coburgem dokázali v pátek remízovat 30:30, když vyrovnat se jim podařilo pouhé dvě sekundy před koncem. V dalším pátečním duelu vyhrála Povážská Bystrica nad Karvinou.

ZUBŘÍ – COBURG 30:30 (15:12)

Zubřanům chyběla stejně jako v prvním utkání turnaje proti Karviné kromě šestice hráčů (Třeštík, Mika, Číp, Šíra, Krupa, J. Hrstka), kteří reprezentují Českou republiku na MS juniorů v Egyptě i marodi Titkov s Martinem Hrstkou. Přesto se silného soupeře, který den před tím smetl z palubovky Povážskou Bystrici, nezalekli a v oslabené sestavě uhráli parádní výsledek.

„Pro nás je to super výsledek. Když uvážíme, že nám chybělo prakticky osm až devět hráčů základní sestavy a tíha tak ležela z velké čísti na mladičkých hráčích, je to povzbuzující,“ pochvaloval si dobrý výkon týmu zuberský asistent Jiří Mika.

Německý Coburg, v sestavě také s českým reprezentantem a bývalým hráčem Dukly Praha Václavem Vraným, se ukázal v Zubří jako velmi silný a vyzrály celek. „Hraje tam spousta hráčů z nejvyšší bundesligy, byl to opravdu hodně silný soupeř,“ vážil si dobrého výsledku svého týmu Jiří Mika.

Zubřané, kteří ve druhé půli ztratili tříbrankový náskok z poločasu, zachránili remízu v hodině dvanácté. „Dali jsme branku pouhé dvě vteřiny před koncem. Kluci dohráli parádně kombinaci do křídla a Jurka vyrovnal,“ popsal Mika dramatický finiš kvalitního utkání.

O vítězi turnaje se rozhodne v sobotních zápasech. Nejlépe nakročeno k Valašskému poháru mají právě Zubří a Coburg, které ještě neprohrály.

Zubří: Malina, Novotný – Mičkal 6, Jurka 6, Pernica 1, Pernický 2, Říha 1, Mézl, J. Malina, Vyjídák 4, Šustáček, Stržínek 5, Randýsek 4, Horký 1. Nejvíce branek Coburgu: Andersson 7, Caillat 5.

Další páteční výsledek: Povážská Bystrica – Karviná (hráno v Povážské Bystrici) 37:34. Výsledek večerního utkání ze čtvrtka: Coburg – Považská Bystrica 32:22 (17:10). Program sobotního dne Valašského poháru: Zubří – Povážská Bystrica (10.30), Karviná – Coburg (12.30).