Třetí zápas, ve kterém již mohou Valaši slavit postup do finále, se odehraje ve středu v Zubří.

LOVOSICE – ZUBŘÍ 24:31 (13:15)

Stav série: 0:2

Zubřané vstoupili do utkání velmi koncentrovaně a od samého začátku byli stále vpředu. Již během prvního poločasu si vytvořili až čtyřbrankový náskok, přičemž nepovolili domácím ani jednou vyrovnat natož jit do vedení. Po poločase, který vyhráli Valaši o dvě branky, pokračovala hra ve stejném rytmu. Zubřané ani jedinkrát nenechali soupeře vyrovnat. Ve 41. minutě se domácí naposledy dostali na jednu branku (19:20). Pak Zubří třemi trefami v řadě odskočilo na 19:23 a v závěru nepřipustilo žádné komplikace.

Po závěrečném hvizdu panovala v táboře Zubří velká spokojenost. „Nebylo to lehké utkání, ale jsme rádi, že jsme jej zvládli. Od začátku jsme vedli a vlastně až do koncovky jsme museli tvrdě bojovat o vítězství,“ zhodnotil druhý díl bitvy o finále trenér Zubří Jiří Kekrt. Zkušený lodivod byl spokojený především s defenzivní prací svého týmu. „Jednoznačně jsme soupeře nejvíce přehráli právě obranou, která byla velmi aktivní. Navíc jsme byli i kreativnější v útoku. Vytvořili jsme si množství dobrých příležitostí na brankovišti, které domácí zastavovali fauly a my dávali sedmičky,“ pochvaloval si Kekrt.

Po druhém triumfu v sérii jsou Valaši jen jedno vítězství od finále. Třetí rozhodující zářez mohou udělat už ve středu na domácí palubovce. „Máme to skvěle rozehrané. Ještě před několika málo dny jsme trénovali na první zápas a nyní už vedeme v sérii 2:0. Bude to určitě velmi těžké, ale ve středu uděláme maximum pro postup,“ dodal Jiří Kekrt.

Zubří: Malina, Orság – Mičkal 10/10, J. Hrstka 5, Říha 4, Randýsek 3, Mika 2, Číp 2, M. Hrstka 2, Plšek 2, Kichner 1, Pernica, Titkov, Jurka. Nejvíce branek Lovosic: Kratochvíl 7, Brecko 5, Vaněk 4, Havlát 4. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Vyloučení: 7:6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 10/10. Diváci: 550. Sled: 1:3, 4:7, 10:11, 10:14, 13:17, 17:18, 19:23, 21:24, 22:25, 22:27, 23:29.