Mezi zařízení, která cenu oproti loňskému roku navýšila, patří Slovácké divadlo či Aquapark Delfín v Uherském Brodě.

„Nezdražovali jsme, protože před plánovanou rekonstrukcí by to nemělo správný efekt,“ prozradil o výši vstupného do krytého bazénu v metropoli Slovácka ředitel Sportovišť Uherského Hradiště Evžen Slavík.

I nadále tam za hodinu koupání zaplatí děti ve všední den 20 korun, o víkendu 25 korun a dospělí 30 korun, respektive 35 korun. Po třech letech stejných poplatků letos zhruba o 20 procent zdražili vstup do brodského aquaparku Delfín.

„Hlavními důvody je naše snaha alespoň částečně krýt náklady na provoz a energie. Neděláme to ale každoročně. Naposled to bylo v roce 2005,“ poznamenal ředitel brodského vodního areálu Vlastimil Šmíd.

Oproti předchozím letem tam děti do šesti let zaplatí za hodinu koupání oproti předchozím patnácti 20 korun, mládež do 26 let namísto čtyřiceti 50 korun a dospělé přijde hodina pobytu v aquaparku namísto padesátikoruny o deset korun víc.

Zdražili také na vyhlášené regionální scéně – ve Slováckém divadle. Cenové navýšení je však podle tamního mluvčího Josefa Kubáníka v řádu desetikorun.

„Pořád ale jsou ceny vstupného na naše představení podstatně nižší než v případě pražských divadel. Například předplatné zůstalo na loňské úrovni a žákovské vstupné lze pořídit už od 220 korun,“ zmínil Kubáník.

Kde se zdražením nepočítají, je největší knihovna na Slovácku – Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

„Vše zůstává při starém, tak jak je tomu už několik let. Roční členský poplatek i dnes činí u dospělých 100 korun, u studentů 60 korun a u dětí 30 korun,“ naznačil ředitel Buchlovanovy knihovny Radek Jančář.

S cenami nehýbali ani v Kabelové televizi D, která svých 36 programů nabízí domácnostem na Hradišťsku. „Jsou stejné jako v roce 2007 a žádné zdražení neplánujeme,“ poznamenal ředitel televize Jan Dudek.