"Vloni se podobně jako u většiny firem v regionu i u nás projevila nízká nezaměstnanost v podobě složitějšího náboru kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců,“ říká Deníku Jan Skoch, šéf tamních odborářů.

Jak hodnotíte prozatím letošní rok a jak to vidíte dál?
Jak říká klasik „Situace na bojišti se mění každým výstřelem“, a tak co bude za dva měsíce či půl roku, těžko předvídat. Zatím to vypadá, že letošní rok bude podobný tomu loňskému, a to by nebylo špatné.

Přiberete nové lidi, či naopak budete propouštět?
K propouštění není zatím žádný důvod, spíše naopak. Pro zvládnutí všech plánovaných úkolů budeme potřebovat nabrat dalších padesát nových zaměstnanců do výroby a také nějaké pracovníky na údržbu.

Zakázek je dost?

Zatím to vypadá dobře a plán je na hranicích našich technických možností.

Co se vám podařilo a nepodařilo?
Jako každý rok, tak i v roce 2016 probíhalo kolektivní vyjednávání, ve kterém jsme se snažili vylepšit pracovní podmínky pro naše zaměstnance. Samozřejmě ne vždy se vše podaří prosadit.

Co se nepodařilo?
Delší dobu se snažíme o to, aby zaměstnavatel přispíval zaměstnancům větší částkou na penzijní připojištění. I ve srovnání s jinými firmami v chemickém průmyslu je příspěvek 650 Kč měsíčně malý.
Co se týče navýšení mezd, tak jsme ale docela spokojeni. Pro rok 2017 se podařilo navýšit všem zaměstnancům tarifní mzdu o 7 % a u výrobních dělníků se k tomu navýšila individuální měsíční prémie a zavedl se také příplatek 250 Kč za odpracovanou nedělní dvanáctihodinovou směnu. K celkové spokojenosti máme však daleko, a proto co se nepodařilo prosadit v letošním roce, budeme chtít dojednat letos.

Co máte na mysli konkrétně? 
Práce ve výrobě pneumatik ve čtyřsměnném provozu je fyzicky i psychicky velmi náročná a měla by být podle toho také finančně odměněna. Proto bude naše úsilí upřeno i nadále především na zvýšení mezd.

 

Kdo je aktuálně vaším největším odběratelem?

To se dá obtížně říct. Vyrábíme pláště pro téměř všechny renomované výrobce vozidel. Přibližně 50 % procent výroby jde přímo do výrobních závodů a 50 % jako náhradní potřeba jde do obchodů.

Odpovídá tedy počet zakázkám?
Máme v současné době více než 4700 zaměstnanců a jak jsem se již zmínil, další budeme ještě nabírat.

Chystáte se letos vyjednávat třeba o navýšení platů či o nějakých jiných lepších podmínkách pro zaměstnance?
Samozřejmě. Ke konci každého roku probíhá několikaměsíční jednání s vedením firmy o zvýšení mezd, ale také o dalších věcech pro zlepšení podmínek práce pro naše zaměstnance. A letošní rok nebude určitě žádnou výjimkou.