“Z toho všeho, co jsem doposud viděla na mě udělaly velký dojem konkrétní výsledky ve spolupráci vašeho regionu s Evropskou unií,” pochválila J. E. Renilde Loeckx vedení kraje.

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák představil belgické návštěvě systém výstavby baťovských závodů, číslování budov ve zlínském průmyslovém areálu i pravidlo délky 6,15 metru u sloupů veřejných budov stavěných za rodiny Baťů. „Její excelence paní velvyslankyně je velmi milá a šarmantní dáma a bylo to velmi přátelské setkání, které skončilo dvojím pozváním. Jednak jsem pozval paní velvyslankyni na delší dobu do Zlínského kraje, aby stihla poznat všechny naše krásy a rozmanitosti, od paní velvyslankyně jsem také obdržel pozvání do Prahy,” uvedl Mišák.

J. E. Renilde Loeckx dostala od hejtmana květiny, obrazovou publikací o Zlínském kraji a dárkovou sklářskou sadu. Poté odcestovala do Kroměříže na Dny belgické kultury.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.