V úterý 24. prosince bude otevřeno od 8 do 14 hodin a návštěvníci tu – vedle příležitosti koupit na poslední chvíli jedlé vánoční dárky nebo hodnotové poukazy - budou moci také ochutnat lahodné šnečí speciality. Ty se budou servírovat od 10 do 14 hodin.

„Mnoho lidí je přesvědčeno, že šneci patří výhradně k francouzské gastronomii, ale opak je pravdou. I v našich zemích bývali běžnou kuchařskou surovinou, která se dnes opět vrací na scénu. Předkové na šneky nahlíželi i jako na postní pokrm, který si připravovali i během Štědrého dne. Zvláště za první republiky se pak staly oblíbenou tradicí sváteční vycházky městem spojené s návštěvou restauračních podniků, které právě na Štědrý den nabízely šnečí speciality,“ popisuje šéfkuchař Bistrotéky Valachy Lukáš Strnad.

V některých městech tato tradice v posledních letech znovu ožila, letos již podruhé si budou moci šneky vychutnat i gurmáni ve Zlíně. „Loni hosté tuto lahůdku uvítali. Letos jim budeme servírovat silný vývar se šneky a armagnacem a dále šneky po burgundsku a šneky s omáčkou bordelaise, vše s nabídkou snoubených vín,“ dodává Lukáš Strnad.

Ve 14 hodin se sice Bistrotéka Valachy pro návštěvníky uzavře, ale jeden z jejích provozů se ještě na Štědrý den otevře a to Bar 1931. „Všem, kteří se půjdou projít do města po štědrovečerní večeři, od 20 hodin rádi nabídneme útočiště pro zahřátí a k ochutnání našich nových zimních drinků, třeba dýňového punče nebo koktejlu Irish Coffee,“ doplnil šéfbarman Baru 1931 Tomáš Petr.

Šnečí speciality v Bistrotéce Valachy:

24. 12. (10:00 – 14:00) – bez nutnosti rezervace

Silný hovězí vývar s armagnacem a šneky

Šenci po burgundsku

Šneci s omáčkou bordelaise