Stát svými opatřeními uzavřel v půlce března hospody a restaurace, které se tím dostaly do existenčních problémů – dlouhé přerušení provozu může být pro mnohé z nich likvidační. Ohrožena jsou tak zaměstnání více než 250 tisíc lidí, kteří jsou na provozu restaurací a hotelů závislí.

K tématu
Se složitou situací bojují i minipivovary, jejichž počet u nás narostl téměř na 500. Malé pivovary nyní svou navařenou produkci nabízejí jak přes prodejní okýnka, tak přes projekt zachranpivo.cz. „Ztráty minipivovarů se momentálně pohybují mezi 80 a 85 %, dalo by se říci, že se rozhoduje mezi bytí a nebytí jednotlivých minipivovarů,“ uvedl Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

V krizové situaci proto vznikla iniciativa Zachraň hospodu, kterou na začátku dubna spustil Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery. A ohlas je velký.

Češi se totiž rozhodli, že své oblíbené podniky zachrání! Jen za první týden fungování stránek zachranhospodu.cz se do projektu zapojilo přes 2000 podniků, kterým lidé přispěli zakoupením voucherů přes 7 milionů korun.

„Čekali jsme, že hospody budou moci otevřít dříve, což by pomohlo snížit ztráty. Každý další týden, kdy trvají stávající vládní nařízení, má drastický dopad na celý segment pohostinství. O to více chci poděkovat všem, kdo se již zapojili do iniciativy Zachraň hospodu a pomáhají tak hospodám finančně překlenout období, kdy jsou fakticky úplně bez tržeb,“ říká Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje.

Podle Martiny Ferencové, výkonné ředitelky Českého svazu pivovaru a sladoven, je pro hospody a restaurace extrémně důležité, že se se lidé snaží v této době podpořit, abychom se po zrušení zákazu měli vůbec kam vracet.

„Spotřebitelé mohou svůj oblíbený podnik podpořit na webu www.zachranhospodu.cz zakoupením poukazu, který uplatní, jakmile skončí současná opatření a hospody znovu otevřou. Vouchery je možné zakoupit v hodnotě 100, 200, 500 a 1 000 korun,“ vysvětluje Martina Ferencová.

Do projektu Zachraň hospodu se přihlásilo i mnoho hospod z našeho kraje. Patří mezi ně například TACL restaurant z Holešova.

„Zatím v Holešově se nám daří celkem v pohodě. Máme ale ještě restauraci ve Vyškově, tam se to drželo od začátku s prodejem přes okénko a rozvozem, tam je to také jakž takž bez problémů. Takže se nějak držíme, ale není to úplně hrůza. Přihlásili jsme se do projektu Zachraň hospodu, nějaké příspěvky tam byly, ale není to něco úplně velkého,“ říká Ondřej Majda z TACL restaurant.

„Čím dříve se normálně otevře, tím lépe, budeme rádi. Ale jestli začnou chodit zase hned lidé, nebo se budou bát, to nevíme, to je všechno v očekávání,“ podotkl.

Podobně to vidí i ve zlínské pivnici U osla.

„Ten projekt se nám líbí určitě. Je dobré, že hospody jsou trošičku zviditelněné, je to podpora celé gastronomie,“ řekl Karel Mrázek, provozní U Osla.

„Máme otevřené výdejné okénko, snažíme se nějak fungovat v nouzovém režimu. Vaříme, dáváme jídla s sebou do menu boxu. Věříme, že se k nám potom zase štamgasti vrátí. A čím dříve to bude, tím lépe pro všechny,“ podotkl Mrázek.