ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Regina Feiferlíková. Continental Barum je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji, pracuje v něm asi 5100 lidí.

"Je to preventivní opatření vedení firmy a koncernu Continental z důvodu nákazy i z důvodu omezení odběratelů, automobilek," uvedla mluvčí. Odstávka je podle ní domluvená i s odbory.

V sobotu a neděli bude výroba stát, poté od pondělí do pátku budou fungovat jen některé provozy, a to celá výroba nákladních plášťů a část výroby osobních plášťů.

"Pojede asi méně než třetina výroby osobních plášťů," uvedla mluvčí. Situace se však podle ní může změnit, mimořádná odstávka může za příznivé situace skončit dříve, nebo se naopak prodloužit.

Společnost loni vyrobila 20,013.500 osobních plášťů, o 200.000 kusů víc než o rok dříve. Nákladních plášťů vyrobila společnost 1,472.000, stejně jako předloni, výroba industriálních plášťů vzrostla o rekordních 30 procent na více než 167.000 kusů.

Společnosti předloni mírně klesly tržby na bezmála 55,8 miliardy korun, o rok dříve činily 57,2 miliardy korun. Zisk předloni činil 3,04 miliardy korun po zdanění.