ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Unikátní projekt pomůže sehnat peníze na rekondiční pobyty

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený ve Zlínském kraji.

Cílem projektu Na kole dětem je finanční podpora onkologicky nemocných dětí i propagace role sportu při prevenci. Letos se pojede již jedenáctý ročník sportovně-charitativní cyklotour. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem vyrazí napříč celou zemí.

„Přidat se může každý – na malý kousek, jednu etapu nebo celou trasu. Cyklisté zastavují v partnerských městech projektu, součástí akce jsou i přednášky ve školách a účast našeho týmu na dalších sportovních akcích,“ říká organizátor akce Petr Veselý.

Získané prostředky budou použity na zaplacení rekondičních pobytů pro děti, které prodělaly onkologické onemocnění. Tyto dětem i jejich rodinám ale pomáhají překonat traumata způsobená zákeřným onemocněním a vrátit se do běžného života. 

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.