CykloVýjezd byl odstartován v pátek 3.5.2013 v 16:30 hodin před prodejnou BiFu u vlakového nádraží v Luhačovicích, a to pod dohledem Stanislava Duháně majitele prodejny a ředitele společnosti Luhačovské Zálesí, o.p.s. RNDr. Romana Kašpara.

„Jedná se o další z kalendáře akcí, kterou jsme deklarovali na začátku sezóny. Stejně tak, jako 1. Luhačovická zabijačka i ostatní akce slouží k pozitivní komunikaci Resortu Luhačovice a s ambicí přitáhnout do Luhačovic více aktivních lidí, v tomto případě cykloturistů", uvádí Roman Kašpar.

CykloVýjezd byl určen pro všechny cílové skupiny a trasu bylo možné přizpůsobit dle aktuálního jízdního pocitu a chuti. Součástí programu byla rovněž možnost seřízení a zapůjčení kol.

V cíli čekalo všechny účastníky malé občerstvení. Páteční akce byla rovněž pozvánkou na sobotní a nedělní testování kol GIANT, které proběhlo pod hlavičkou partnera Resortu Luhačovice společnosti BiFu u Luhačovické přehrady.

Roman Kašpar ředitel Luhačovské Zálesí, o.p.s.: 

„Prvně bych chtěl poděkovat všem členům a partnerům Resortu Luhačovice, díky kterým získává 2. ročník CykloVýjezdu na kvalitě, medialitě a letos i doprovodném programu. Obzvláště pak novému partneru Mlékárně Valašské Meziříčí, spol. s r.o. , která se vedle likérky Rudolf Jelínek rovněž stává významným celoročním partnerem Resortu Luhačovice. CykloVýjezd je součástí deklarovaného kalendáře akcí, které členové Resortu Luhačovice připravili společně s partnery pro rok 2013. Přestože, nám nepřálo slunečné počasí jako loni, utvořil se pestrý cyklistický peloton, který přinesl zábavu a pobavení pro všechny zúčastněné.

Jako bývalý aktivní cyklista jsem velmi rád, že se na Luhačovicku stávají tyto akce tradicí a že prezentují skutečnost, že jsou zde vítáni nejen rozšiřující se nabídkou cyklotras a doprovodných služeb, ale rovněž vstřícným přístupem místních podnikatelů a samosprávy. Na tomto poli je neustále co zlepšovat, avšak mám dobrý pocit z toho, že se skutečně přistoupilo k činům".