Jeho cesta k profesi bytového architekta však nebyla přímá. V roce 1989 nastoupil na stavební fakultu v Brně, po čtyřech letech však studium opustil. Vystřídal pak několik rozdílných profesí, od realitního makléře až po vedoucího charitního centra. Cestoval také s fotoaparátem po Dálném východě. V sedmadvaceti letech se vrátil na vysokou školu a ve třiceti ji zdárně dokončil.

Osudovým pro něj byl rok 2000. Tehdy se setkal s výtvarnicí Hanou Stejskalovou, spolupracovnicí Hermíny Týrlové. Architektka mu tehdy pomáhala se zařizováním nového bytu. „Tato práce mě nadchla. Poznal jsem, že v ní mohu uplatnit jak své technické vzdělání, tak poznatky o kompozici, které jsem získal při fotografování,“ vzpomíná Kováč.

Po této zkušenosti nejprve navrhoval interiéry pro své známé, kteří ho doporučili dál. Podnikatelské začátky však nebyly jednoduché. „Setkával jsem se s nedůvěrou lidí v mé schopnosti. Sám jsem o sobě občas zapochyboval, nepřipadal jsem si zvlášť výtvarně nadaný. Ale díky pomoci a cenným radám paní Stejskalové jsem ve svém úsilí vytrval,“ tvrdí architekt.

V současné době nemá nouzi o zakázky. „Nejvíce práce mívám na jaře, kdy jsou lidé plní energie a nadšení do rekonstrukce svých příbytků. V dubnu a v květnu bylo zájemců tolik, že jsem byl nucen i některé projekty posunout,“ přiznává architekt. Hektické jsou podle něj i letní měsíce, kdy se hodně lidí vzdává své dovolené, aby ušetřený čas a peníze obětovali zvelebení svých domovů.

Jasná vize o rekonstrukci inspirovaná časopisy o bydlení není podle Kováče nejšťastnější. Ne všechny úpravy by totiž dopadly podle očekávání klientů. Snaha předcházet rozčarování je jeden z hlavních důvodů, proč před radikálními změnami lidé vyhledají odborníka. „V časopisech se nezobrazuje celek prostorového řešení, ale pouze jeho efektní část. Využívám počítačové programy, které umožňují vizualizaci prostoru z různých úhlů pohledu. Takto zákazník vidí komplexní řešení ještě před rekonstrukcí a vyhne se tak nepříjemným překvapením,“ konstatuje Kováč.

Šedesáti procentům lidí podle něj stačí návrh, podle kterého už při budování sami postupují. Někteří zákazníci chtějí, aby spolupráce pokračovala a architekt na realizaci návrhu dohlížel. „Doporučím jim řemeslníky, se kterými mám pozitivní zkušenosti. Když je třeba, chodím s klienty i nakupovat nábytek, dekorace nebo barvy,“ objasňuje.