DioArt založila sourozenecká dvojice Radim a Magdaléna Papírkovi.

„Chtěli jsme do Zlína přinést aktuální trendy ze světových veletrhů a současně podpořit vnímání umění u široké veřejnosti. Zároveň se snažíme nabízet originalitu a estetickou hodnotu spíše než nedostupný luxus," vysvětluje Radim Papírek.

V prostorách galerie jsou potěchou pro oko také nápadité výstavní vitrínky a stolky s širokým výběrem interiérových dekorací.

„Jak milovníci moderního, tak také klasického designu si u nás přijdou na své. V nabídce máme nadčasové bytové dekorace, ale rovněž moderní dekorativní doplňky odrážející trendy ze světových veletrhů. Většina námi nabízených dekoračních předmětů je ruční anebo alespoň částečně ruční výroby," objasňuje Radim Papírek.

Rozmanitá škála sortimentu zahrnuje nevšední hodiny, stylové vázy, dekorativní lampy, kancelářské doplňky, originální záložky do knih a mnohé další.

V současné době DioArt hostí díla od více než sedmdesáti českých a zahraničních umělců - úzce spolupracuje s mexickými galeriemi a brzy by se zde mohla objevit také díla z Ruska či z Indonésie.

„Jednáme o možné spolupráci se zástupci ruských malířů z Jaroslavské oblasti a naskytla se nám také možnost navázání spolupráce s galeriemi z exotické Indonésie," komentuje Radim Papírek.

Půjčte si šperk na svatbu

Kromě obrazů a grafik nabízí galerie k zakoupení také originální šperky. Ručně vyráběné šperky pocházejí z dílen světových návrhářů (například z Paříže či ze Španělska) a jsou vyráběny v limitovaných edicích. Pokud ovšem stojíte o krásný doplněk na svatbu či galavečer, ale bojíte se, že by jinak ležel doma, můžete zde využít nové služby – půjčovny luxusních šperků od designéra Antona Heunise.

„Dámy tak nemusí zbytečně utrácet za honosnou bižuterii, kterou během roku jinak nevynosí. Navíc se skvostnými šperky vypůjčenými z DioArt vzbudíte ve svém okolí zaručeně pozornost.," konstatuje majitel.

Netradiční zážitek z rukou zlínského architekta

Galerie během celého roku pořádá pravidelné výstavy a vernisáže pro širokou veřejnost. Ve čtvrtek 14. dubna 2016 v 18 hodin proběhne vernisáž zlínského architekta a výtvarníka Karla Dokoupila nazvaná Iluze v umění.

Autor představí zejména svou nejnovější tvorbu - 3D obrazy, které si žádají aktivní zapojení diváka. Když se pozorovatel dá do pohybu podél obrazu, vytváří se zároveň iluze pohybu a optický klam. Na návštěvníky tak čeká netradiční vizuální zážitek.

Od 25. 4. do 1. 5. 2016 přivítá galerie účastníky druhého ročníku Zlín Design Weeku.

„A připravujeme také kulturní program pro děti ve spolupráci s Mezinárodním festivalem filmů pro děti a mládež, který se koná 27. 5. – 3. 6. 2016. Čtenářům bychom doporučili sledovat naše webové stránky www.dioart.cz, kde se včas dozví všechny termíny, bližší informace a podrobnosti plánovaných akcí," uzavírá Papírek.

Do budoucna? Více uměleckých děl i nová partnerství

Galerie DioArt chce nadále přinášet a prohlubovat zájem o umění, inspirovat a rozvíjet estetické vnímání ve společnosti. Nástrojem k tomu jí jsou jednak pořádané výstavní projekty čerpající z galerijní sbírky a jednak také možnost alternativního výběru při zařizování a zkrášlování domovů obyvatel.

Snahou galerie je příchozím návštěvníkům zprostředkovat nevšední umělecké dojmy ze zhlédnutých instalací a také nadále nabízet pestrou škálu uměleckých děl, designových předmětů a tipů na originální a hodnotné dárky, které v Česku kolikrát nikde jinde nenajdete.

„Do budoucna nadále plánujeme vytvářet nová partnerství a prohlubovat ta stávající jak s českými, tak i se zahraničními autory, se sdruženími a kulturními institucemi. Rovněž hodláme pokračovat v pořádání společných kulturních akcí pro obyvatele z našeho kraje. Rádi bychom také prolomili často mylně zažité vnímání lidí a ukázali jim, že umění a kvalitní design nemusí být vždy jen záležitostí hrstky vyvolených a že někdy je lepší řídit se heslem: Kupujte méně, vybírejte dobře," uzavírá majitel.