„Šli jsme proti proudu, nechtěli jsme kavárnu zaplnit místem, ale vytvořit prostor, kde si opravdu odpočinete. Proto je interiér navržen vzdušně s příjemnými křesílky, ve kterých se lze uvelebit a relaxovat,“ říká provozní Tomáš Mlýnek.

Otevřeno je každý den od 8 do 21 hodiny, od čtvrtka do soboty je možné zavírací dobu podle zájmu hostů prodloužit.

„Nabízíme snídaně, od French toastu s ovocem až po vejce Benedikt. Na oběd si hosté mohou dát salát s Parmskou šunkou, caprese nebo ovocný salát. Zákazníci mohou k italské kávě Enzo Bencini dostat zákusek od Mňam dortíček ze Zlína a Od srdéčka z Kašavy,“ vyjmenovává Tomáš Mlýnek s tím, že s kavárnou mají další plány.

Mlžná brána u tržiště Pod Kaštany
Opravenou mlžící bránu u tržiště hlídá kamera. Spouští se sama podle teploty

Připravují spolupráci s cukrářkou, která peče moderní dortíky s netradičními příchutěmi, do budoucna uvažují i o nabídce odpoledních snacků.

A jak novou majitelku Romanu Riškovou napadlo pustit se do podnikání v pohostinství?

Zkušenosti z Německa

„Byl to můj sen. Zhruba před třiceti lety jsme byli s manželem pracovně v Německu, kde jsme nabrali zkušenosti. Kavárny a restaurace tam fungovaly úplně jinak. Panoval domácí přístup, majitel se vás nebál zeptat, jak se máte, vše bylo přátelštější,“ popisuje prvotní zkušenost Rišková.

Vizovické Trnkobraní 2022. Ilustrační foto
Letošní Trnkobraní? Kryštof, Nohavica, Mirai a samozřejmě švestkové knedlíky

Jenže potom postupně přišly tři děti, manželova kariéra a myšlenky na kavárnu se vytratily.

„Děti už odrostly, nejmladšímu je patnáct let, tak teď přišla chvíle pro mě. Naskytla se příležitost, myslím, že všechno má svůj správný čas. Tak jsem se do provozu kavárny pustila,“ říká s úsměvem sympatická majitelka.

Plán byl vytvořit vzdušný prostor s přátelskou atmosférou, který je navíc díky velkým proskleným oknům propojen s venkovní zelení. Povedlo se. A tak i přímo v centru Zlína lze po rušném dni najít oázu klidu.